Скандал із підготовкою отруєння в Грузинській церкві перейшов у політичну площину

0
304
Патріарх Грузії Ілля ІІ, Фото eadaily.com
Патріарх Грузії Ілля ІІ, Фото eadaily.com
Патріарх Грузії Ілля ІІ, Фото eadaily.com

Прокуратура Грузії просить не поширювати здогадів у зв’язку із затриманням посадовця патріархії Георгія Мамаладзе, якого в документі названо протоієреєм, хоча раніше у ЗМІ мовилося про диякона. В офіційному повідомленні правоохоронців ідеться про те, що священнослужитель дійсно підозрюється в підготовці вбивства, однак імені можливої жертви слідство не називало, а версій відпрацьовується одразу кілька, і їх не розголошують задля полегшення роботи фахівців. «Після того, як завершаться відповідні слідчі дії, а також будуть зняті ризики, пов’язані з безпекою зацікавлених осіб, громадськості буде надано повну інформацію про хід і результати слідства», – пообіцяли в прокуратурі.

У грузинських ЗМІ тим часом лунають припущення про те, що мішенню зловмисника міг бути не патріарх Ілля ІІ, а хтось із його близького оточення. Зокрема, деякі архієреї Грузинської православної церкви висловлюють публічне обурення діяльністю референта патріархії Шорени Тетруашвілі. Також висловлюються припущення, що скандальна справа може бути спрямована проти племінника патріарха – митрополита Батумського і Лазького Димитрія.

Заарештованого підозрюваного навідав єпископ Чкондидський Петро, який після цього заявив про невинуватість отця Георгія. На думку архієрея, працівник патріархії став жертвою витонченої інтриги, за підсумками котрої церква та влада країни виявилися втягнутими у величезний скандал. «Я готовий до останньої хвилини життя відстоювати невинуватість цієї людини», – наголосив владика Петро.

За повідомленням interpressnews.ge, митрополит Горійський та Атенський Андріа поскаржився, що охорона в тюрмі настільки сувора, що унеможливлює причастя арештанта Христових таїн. «Ми не змогли його причастити саме через заходи безпеки», – пояснив архієрей. Водночас владика Андріа подякував охоронцям за таку пильність і висловив сподівання, що членам родини ув’язненого буде гарантовано таку ж безпеку, бо сам отець Георгій переживає за них.

Ситуацію, що набула широкого суспільного резонансу, коментують також політики. Зокрема, один із лідерів опозиційної партії «Європейська Грузія» Ґіґі Уґулава розгледів у скандалі намір влади втрутитися з життя Грузинської православної церкви в момент, коли її предстоятелю робили операцію в Німеччині. «Як видно, влада вирішила, що Його Святість не витримає операцію і почала нову операцію, а саме, операцію по активному втручанню в життя патріархії Грузії. Вся владна вертикаль скорботно запевняла нас в тому, що вдалося уникнути великої трагедії, а виявилося, що все це було замахом на Шорену Тетруашвілі. Всю Грузію змусили плакати з приводу Шорени Тетруашвілі. Я і їй бажаю здоров’я, просто пояснюю неадекватність картини», – заявив політик, додавши сподівання на те, що патріарх Ілля ІІ швидко одужає після операції та проллє світло на цю історію.

Своєю чергою прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі заявив, що подібні звинувачення є спекулятивними. «Коли духовна особа з отруйною речовиною перетинає кордон і прямує туди, де знаходиться патріарх, і ми його затримуємо, зрозуміло, мова йде про запобігання великому нещастю. Кількість і особистості передбачуваних жертв встановить слідство», – заявив високопосадовець під час перебування в Берліні, де прооперували предстоятеля ГПЦ. «Для всіх дуже важливо те, що патріарх відчуває себе добре і скоро повернеться на батьківщину. Хочу побажати йому здоров’я і довгих років життя. Для нас єдність Церкви, як дуже значної інституції для сили держави, вельми важлива, тому щодо того, що сталося, я не буду робити детального коментаря, бо за цим піде величезний потік спекуляцій, що, вважаю, недоречно. Ми хочемо зробити все для того, щоб пригасити загострення, дати можливість слідству завершити розслідування, встановити всі деталі і тільки після цього воно буде говорити публічно», – пояснив прем’єр-міністр Грузії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here