Церемонія Воздвиження Хреста відбулася на історичному місці в Єрусалимі

Святкові богослужіння очолив патріарх Святого Міста Феофіл.

0
286
Воздвиження хреста на Голгофі. Фото jerusalem-patriarchate.info

Єрусалимський патріархат звершив пам’ять Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього після його віднайдення архієпископом Макарієм і імператрицею Єленою при відкритті Храму Воскресіння в 336 році.

Напередодні свята було відправлене урочисте вечірнє богослужіння, а в самий день Воздвиження – архієрейську літургію. Патріархові Єрусалимському Феофілу співслужили вісім архієреїв його церкви, а також гості з Константинопольського патріархату, Елладської та інших православних церков.

Після відпусту хода на чолі з патріархом вийшла з основної частину храму та спустилася до печери, де було знайдено хресне дерево. Після цього процесія тричі обійшла навколо Святого Гробу Господнього.

Патріарх піднявся на Голгофу і звідти благословив паломників хрестом, здійснивши чин Воздвиження на чотири сторони світу. У своєму слові владика Феофіл нагадав, що святий хрест є засобом поклоніння Богові, Котрий віддав Себе в жертву за людей і їхнє визволення. Патріарх закликав берегти вірність хресту і поклонятися йому в належній чистоті серця та благоговінні.

За матеріалами jerusalem-patriarchate.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here