Пасхальне послання

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННОГО АФАНАСІЯ
АРХІЄПИСКОПА ХАРКІВСЬКОГО І ПОЛТАВСЬКОГО
священству, чернецтву і всім вірним
Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України

Христос воскрес!

Дорогі брати і сестри, мужні й нездоланні українці!

Знов увесь Всесвіт наповнюється Пасхальним світлом: і небо, і земля, і навіть царство темряви – пекло осявається ним. Божественне сяйво проникає і в глибини наших душ, наповнюючи їх радістю, вивільняючи із в’язниці смертності й показуючи шлях до спасіння в життя вічне – Царство Боже. Великдень – це той день, коли неописанна радість охоплює всю землю. Радість, вища за будь-яку земну радість, навіть радість приреченого на страту, якого помилували, дарувавши життя, або радість людини, яка зцілилася від смертельної недуги. Адже все одно людина зустріне свою смерть наприкінці земного буття. Це невідворотність, яку ми повинні зустріти гідно, як зустрів її Господь наш Ісус Христос. Він зустрів смерть тілесну, здолав її і, переступивши її рубіж, воскрес і «життя дарував тим, що в гробах». Тому й благовістить нам Євангелія про вічну і нескінченну Пасхальну радість, адже «від смерті бо до життя і від землі до неба Христос Бог нас привів».

Велична перемога життя над смертю! Ось що нам приносить Великий день – Воскресіння Христове. Але яким би яскравим не було світло Воскресіння, якою б всеохоплюючою не була радість Пасхальна, нам є над чим задуматися. І задума наша повинна бути спрямована до сердець тих із нас, хто добровільно відійшов, або й не приходив до Христа Спасителя. До тих, хто ще перебуває у смертній темряві своїх душ, в закам’янілості сердець, в облудному світосприйманні. Сучасна людина підвладна власній гордині, яка не дозволяє їй вклонитися Спасителю, але спонукає вклонятися новим ідолам – творцям ненависті, владолюбства, грошолюбства, розбещеності й іншим гріховним порокам, які приносять горе і страждання. І тільки Христос поміж біду, горе, муки, кров, страждання світить нам сонячним променем правдивої радості.

Тож чи варто нам впадати у відчай через ті страхітливі страждання, які приносить кожному з нас вічний ворог Бога й людини – диявол, і вічний ворог нашої Батьківщини – ординський рашизм! Адже співається: «прийде бо радість Хрестом всьому світові». Бачите, дорогі мої, тільки хрестом приходить у світ Пасхальна радість. Тому не страшимося того хреста, який несемо по життю, бо сказав Христос: «Радійте, я повсякчас із вами»! І ще: «Прийдіть до Мене? всі натруджені й обтяжені, і Я заспокою вас»! Нехай же будуть наші серця відкриті невимовному світлу Христового Воскресіння і всеохоплюючі Пасхальній радості!

Дорогі мої! Христос засяяв із гробу, воскреснувши, тож воскреснемо ми і воскресне наша Україна! Та, що по обидва боки Дніпра розкинула крила і небесним птахом летить у вічність незборима й нездоланна, як Сам Христос, Бог наш, адже Він повсякчас із нами, як і всі святі мученики українські.

З братньою любов’ю в серці обнімаю кожного із вас, а особливо воїнів, захисників землі української! Щиро бажаю всім благословенних Великодніх свят, світлої Пасхальної радості і миру в душі.

Благодать воскреслого Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і причастя Святого Духа нехай будуть з усіма вами!

 Христос воскрес! Воістину воскрес!

 Високопреосвященний АФАНАСІЙ,
Архієпископ Харківський і Полтавський

Православної Церкви України
Пасха Христова року Божого 20
24