Великий син великого народу

Урочиста Академія з нагоди 120-ліття з дня народження Патріарха Мстислава

«Нам слід взяти як головну засаду, як заповіт, висловлений Патріархом Мстиславом, коли він перебував у Харкові й Полтаві: «Дивімося один одному у вічі!» Але при цьому не забуваючи і його слів із Заповіту: «Об’єднання Православних Церков України як історична необхідність, щоб історично вижити і закріпити своє місце серед вільних народів світу, є можливим, як не раз уже казав, лише довкола Української Автокефальної Православної Церкви як Церкви-Мучениці, яка ніколи не зраджувала свій народ і свою Віру». Для нас це дороговказ що робити, як робити, і для чого робити», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

28 квітня 2018 року, в Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського, відбулася урочиста Академія «Великий син великого народу», присвячена 120-літтю з дня народження першого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава (Скрипника). Організували Академію Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, департамент культури та туризму Полтавської ОДА та Полтавське міське сестринство святої княгині Ольги. На ювілейний захід прибув і Предстоятель УАПЦ, Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, а також голова ставропігійного братства Андрія Первозваного м. Львова диякон Юрій Федів. Серед присутніх було духовенство єпархії, студенти вузів, курсанти військового училища, всі зацікавленні мешканці славного міста, де народився і провів дитячі та юнацькі роки перший православний Патріарх України.

На вході до краєзнавчого музею Блаженнішого владику зустрів та звернувся з вітальним словом високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією. Чудові білі рози Блаженнішому вручила Валентина Вождаєнко, директор департаменту культури і туризму Полтавської обласної адміністрації. В самому ж приміщенні Предстоятеля УАПЦ зустріло священство єпархії, діти піднесли запашний полтавський коровай та заспівали величання й «Многії літа». Многії літа також заспівали Митрополиту Макарію й хористи єпархіального хору.

Відкрила урочисту Академію ведуча заходу, заслужений працівник культури Валентина Шемчук, яка запросила до слова Митрополита Макарія. Блаженніший Владика у своєму виступі зупинився на дитячих та юнацьких роках життя майбутнього Патріарха, його громадської та церковної діяльності. З науковою промовою «Велич Першого Патріарха Української Автокефал

ьної Православної Церкви Мстислава» до учасників урочистої Академії звернувся архієпископ Афанасій.

Після цього розпочався концерт хорових колективів. На пошану знаному далеко за межами України полтавцеві – Першому Патріархові УАПЦ Мстиславу – звучали пісні земляків і гостей: хору

Харківсько-Полтавської єпархії (регент – Олександра Горай, керівник – ієрей Олександр Горай) Української Автокефальної Православної Церкви, тріо бандуристок «Вишиванка» у складі Вікторії Бовтік, Тетяни Чугуєвець та Олени Шевченко (керівник – Юлія Хниченко) Полтавської обласної філармонії, дитячої хорової студії «Янголи з небес» (керівник – Олександра Горай) з Івонченців Полтавського міського будинку культури, вокально-хореографічного художньо-самодіяльного колективу «Дивограй» (керівник – Катерина Чеверда) сіл Абазівки та Івашків Полтавського району, хору Полтавського музичного училища імені М. В. Лисенка (керівник – Ганна Оксениченко), переможців Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів-фестивалів зразкового аматорського фольклорного ансамблю “Джерельце” (керівник – Ангеліна Нестерова) Житомирського обласного Центру народної творчості та пісенно-танцювального ансамблю «Полтава»  (художній керівник – заслужений працівник культури України Федір Кривенко, хормейстер – заслужений діяч мистецтв України Лариса Бакланова, балетмейстер-постановник – заслужений артист України Вадим Перепьолкін, керівник оркестру – Сергій Асауленко) Полтавської обласної філармонії.

На завершення хор «Полтава» виконав молитву «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни», а всі, хто прийшов вшанувати пам’ять Патріарха Мстислава, підхопили духовний гімн України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here