Відродимо хату Патріарха Мстислава

«В цьому році ми відзначаємо 120-ліття з дня народження та 25-ліття з дня смерті першого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава (Скрипника). Його значення в історії України навіть важко оцінити. Він жив за правдою і ми дякуємо Господу Богу, що він дав нам такого духовного отця, який своїм прикладом вчить і нас бути вірними Україні й обраному шляху», – Макарій, митрополит Київський і всієї України.

27 квітня 2018 року, під час перебування з архіпастирським візитом у Полтаві, Блаженніший Макарій, митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, побував біля хати Патріарха Мстислава Скрипника в Полтаві, де оглянув напівзруйновану давню будівлю, в якій народився і виріс майбутній перший Патріарх УАПЦ. Тут же Блаженніший владика провів робочу нараду, заслухавши архієпископа Афанасія, керуючого Харківсько-Полтавською єпархією, про плани відбудови хати, де розміститься музей Патріарха Мстислава, та дав слушні поради. До слова, Блаженніший владика Макарій, деякі парафії Львівської єпархії та Львівське православне братство Андрія Первозванного вже пожертвували більше трьох тисяч доларів на відбудову хати Патріарха Мстислава.

«Треба відродити хату-музей Патріарха Мстислава Скрипника, славного полтавця, який дуже багато зробив для України і її народу, щоб нарешті українці здобули і державну незалежність, і рідну Церкву. Він був великим патріотом України, поклавши все своє життя задля волі українського народу. Тому ми докладемо всіх зусиль, щоб у найкоротший термін хату Патріарха Мстислава було відбудовано, а музей став осередком патріотичного виховання української молоді на прикладі життя і діяльності великого українця», – сказав митрополит Макарій, благословляючи відбудову хати-музею Патріарха Мстислава (Скрипника).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here