Архіпастриський візит Митрополита Макарія до Полтави

27 квітня 2018 року, в рамках відзначення 120-ліття з дня народження та 25-ліття з дня смерті першого Патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника, Блаженніший Макарій, митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, прибув до Полтави. Його Блаженство зустрів високопреосвященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською єпархією, секретар Консисторії єпархії ігумен Антоній (Бондарець) та прес-секретар Консисторії Олександр Горай. Супроводжували Предстоятеля Церкви також диякон Юрій Федів, голова Львівське ставропігійне Братство св апостола Андрія Первозванного.

Цього дня Блаженніший владика відвідав парафію Святого архістратига Михаїла в мікрорайоні Івонченці, де настоятелем ієрей Олександр Горай, та оглянув хід будівництва храму-каплиці, давши слушні поради. Оглянув Предстоятель також і будівництво духовно-просвітницького центру Свято-Михайлівської парафії, в якому розміститься недільна школа та працюватимуть різні дитячі та молодіжні гуртки. Вже зараз активно діє дитячий хор парафії «Янголи з небес», гуртки малювання та вивчення англійської мови.

Після Івонченець Блаженніший владика Макарій завітав і до села Івашки, де місцевій парафії УАПЦ Воскресіння Господнього минулого року передано приміщення, яке члени громади, під керівництвом свого настоятеля ієрея Олександра Горая, обладнали для богослужінь. Владика Макарій поспілкувався з активом парафії, підтримав плани будівництва типового храму й побажав здоров’я та успіхів на духовній ниві.

Після пригородів Полтави митрополит Макарій, у супроводі архієпископа Афанасія, відвідав Свято-Михайлівську парафію в місті Решетилівка, яку очолює протоієрей Михайло Дзерин. В минулому році, стараннями отця-настоятеля та небайдужих решетилян, тут збудовано

невеликий дерев’яний храм і тепер віряни мають можливість молитися за будь-якої погоди.

Потім, на виїзді з містечка, митрополит Макарій оглянув каплицю парафії ікони Пресвятої Богородиці «Одігітрія», яку очолює настоятель ігумен Антоній (Бондарець), та територію, на якій парафія планує розпочати будівництво церкви.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here