Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в Неділю про блудного сина

«Ця притча і про нас. Про те, що батько – це Сам Бог, а блудний син – ми з вами, тому що ми часто нудимося заповітами, які дав Господь, щоб ми виконували їх, молились, постували по можливості, а найголовніше, щоб робили добрі діла», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

3 березня 2024 року, в Неділю про блудного сина, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, ієреї Сергій Лаврик та диякони Олександр Нещерет і Андрій Гордієня.

«Ми ж, невдячні, ті таланти, які дав нам Господь: здоров’я, силу, міцність, здібності, молодість, красоту – вважаємо за власні. А виявляється, що то не наше! Дав його Сам Господь! Від Господа все! Сказав син: “Дай мені належну мені частку маєтку”. Батько дав йому. І пішов син у дальню країну. То це про нас з вами. Це ми віддалилися від Отця Небесного, потрапили в країну дальню. Загордилися, що сильні, міцні, все можемо самі, за власною волею, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – Тож, коли блудний син покинув батька і в дальній країні під час голоду його поставили пасти свиней, то радий був харчуватися й “ріжками”, які їли свині. Це про нас. Це ми, голодні духовно, готові заповнити свою душу “ріжками”, тобто тваринними, низькими пристрастями, впавши в сатанинську сваволю. Про нас це, про нас…, – наголосив у своїй проповіді Архієпископ Афанасій. – Наша християнська віра не просто безпосередньо звернена до Бога, вона є нашим відношенням до Нього, як до головного Ідеалу нашого життя».

За літургією Архієпископ Афанасій звершив ієрейську хіротонію диякона Андрія Гордієні.

Під час Богослужіння молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після відпусту Архієпископ Афанасій привітав ієрея Андрія Гордієню з хіротонією і благословив його на пастирське служіння богослужбовою проскурою та іконою Юрія Переможця.