Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в Неділю про Страшний суд

«Сьогодні моє слово про Страшний Суд, про який Господь наш Ісус Христос попередив нас: «Прийде Син Людський у славі Отця Свого з ангелами Своїми і тоді уділить кожному за ділами його» (Мт., 16:27).

10 березня 2024 року, в Неділю про Страшний Суд, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, та диякон Олександр Нещерет.

«Ми повинні повсякчас пам’ятати про Страшний Суд не тому, щоб під страхом покарання ходити до церкви на сповідь, бо каяття через спонуку страхом не є щирим і мало важить в очах Господніх, а щоб, тримаючи його перед зором своєї пам’яті як щось реальне і невідворотне, завжди ставили себе на суд – суд власної совісті за наукою Христовою, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – І чим суворішим буде наш суд над самими собою, тим краще ми підготуємося до майбутнього Страшного Суду. «Не спімо, як інші, а пильнуймо та будьмо бадьорі!» (1 Сол., 5:6), – закликає нас апостол Павло».   

Під час Богослужіння молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».