Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в Неділю про митаря і фарисея

«Ми входимо в другий тиждень підготовки до Великого посту. І наше завдання полягає в тому, щоб гідно підготуватися до великої зустрічі з воскреслим Господом нашим Ісусом Христом», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

25 лютого 2024 року, в Неділю про митаря і фарисея, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, капелани: ієреї Юрій Потикун, Андрій Клименко, ієромонах Ксенофонт (Поздняков), а також ієреї Сергій Лаврик, Олександр Тельнов та диякон Олександр Нещерет.

«Ступаючи своїми стопами по стопах Господа слід у слід, ми зобов’язані залишити на цьому хресному шляху свої гріхи, які мучать наші душі, рвуть зболені їхніми тортурами серця, тлумлять духовний зір, закриваючи темною пеленою шлях спасіння, зводячи на манівці духовного й душевного блукання, і не дають нам жити життям дітей Божих, якими прийшли ми в цей світ від початку, – наголосив у своїй проповіді Архієпископ Афанасій. – Наша християнська віра не просто безпосередньо звернена до Бога, вона є нашим відношенням до Нього, як до головного Ідеалу нашого життя».

За літургією Архієпископ Афанасій звершив дияконську хіротонію іподиякона Андрія Гордієні.

Під час Богослужіння молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після літургії Архієпископ Афанасій освятив малі прапори із зображенням Пресвятої Богородиці, виконаними волонтером Зоєю Воронянською. Всі вони відправляться на фронт захисту Батьківщини нашим воїнам.

Крім того, вірянка Таміла Литвиненко вручила владиці Афанасію власноруч вишити рушник.

Владиці Афанасію письменниця Полтавського краю Марія Рись передала в подарунок дві книги прози «Дорога до храму» та «Між любов’ю і ненавистю».