Sveta Sofija Ohrid, фото slobodenpecat.mk

Керівництво Константинопольського патріархату не бачить підстав для втручання в церковну ситуацію в Македонії за сценарієм, схожим на український. Про це повідомляє македонське видання Слободен Печат із посиланням на власні джерела в ієрархії.

Журналісти говорять про існування письмового роз’яснення Його Всесвятості патріарха Варфоломія щодо звернення єпископів Македонії з проханням про надання місцевій церкві канонічної автокефалії. За неофіційною інформацією ЗМІ, в листі Константинопольського архієпископа основною є думка про те, що територія Македонії належить до канонічного підпорядкування Сербській православній церкві, тому всі питання церковного устрою на ній належить найперше обговорити в Печському патріархаті.

Македонське видання пише про те, що аналогії з українською церквою в цьому контексті визнані недоречними, оскільки Константинополь ніколи офіційно не визнавав Україну канонічною територією РПЦ, тоді як томосом 1922 року Македонію було віднесено до СПЦ.

Дехто з оглядачів схильний припускати, що таким рішенням Вселенський патріархат зараз утримує Сербську православну церкву у власній орбіті та послаблює позиції промосковських сил у ній у той час, як РПЦ у помсті за рішення щодо України шукає можливостей відірвати від єдності з Вселенським православ’ям ще когось із помісних церков, аби однобічно оголошений Москвою розкол не лишився самотнім, а тези про підтримку РПЦ у православному світі та особливо серед “братніх слов’янських народів” отримали хоча б якесь підтвердження.

У керівництві Македонської православної церкви – Охридської архієпископії вже заявили, що спільнота продовжить своє існування, як самопроголошена автокефалія на території Македонії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here