Я тебе не забуду!

«Свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке ми сьогодні відзначаємо, займає особливо місце в духовному житті українського народу. Воно пов’язує нас із утвердженням православної віри на українській землі, з героїчним її захистом під святим омофором Божої Матері, і сягає Божественною дією глибин сьогодення», – Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ.

14 жовтня 2018 року, в день Покрови Пресвятої Богородиці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, завітав із архіпастирською візитацією до Свято-Покровської парафії міста Хорол на Полтавщині та звершив святу Божественну літургію. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, митрофорний протоієрей Володимир Офіленко, настоятель парафії, протоієрей Олександр Горай та ієрей Микола Костюк.

«Я тебе не забуду», промовляє до кожного з нас Пресвята Богородиця, невідступно з молитвою тримаючи над нами Свій розпростертий омофор. Вона розпростерла його над усією Україною, над нашими воїнами, які захищають простори Батьківщини, жертовно віддаючи свої життя за волю рідного народу. І тому сьогодні, разом із Богородицею, ми звертаємося до них: «Ми вас не забудемо, дорогі нашому серцю захисники!» Ми молимося за воїнів, які нині воюють із ворогом там, на фронті, тримаючи разом із Божою Матір’ю над ними молитовний омофор, як могутній захист», – сказав владика Афанасій у своїй проповіді. 

Після богослужіння архієпископ Афанасій, за багаторічне служіння у вірі православній та з нагоди храмового свята, нагородив церковним орденом прп. Іллі Муромця настоятеля Свято-Покровської парафії, митрофорного протоієрея Володимира Офіленка, архієрейськими грамотами міського голову Хорола Сергія Волошина, жертводавців та вірян, які потрудилися на будівництві нового храму.

Потім владика Афанасій очолив хресну ходу довкола храму-каплиці та освятив куполи з хрестами, що їх спорудили на будівлі нового храму.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here