В Ізраїлі відновлено після нападу екстремістів храм на місці чуда Христового

0
189
Табха, мозаїчна підога храму візантійської доби. Фото trezvenie.org
Табха, мозаїчна підлога храму візантійської доби. Фото trezvenie.org
Табха, мозаїчна підлога храму візантійської доби. Фото trezvenie.org

У Галілеї біля озера Кінерет відновлено храм Примноження хлібів, який, за переказами, розташований на місці чудесного нагодування Ісусом Христом кількатисячного натовпу кількома хлібами та рибами. На цьому місці, знаному під назвою Табха, стояла давня візантійська церква, котру зруйнували араби в VII столітті, а вже в ХХ ст. було збудовано сучасну споруду, що належить римо-католицьким монахам з ордену бенедиктинців.

Як повідомляє Седмица.RU, напад на храм було скоєно в 2015 р., коли кілька єврейських екстремістів на знак протесту проти присутності християнської меншини в Ізраїлі підпалили будівлю. Крім того, на стінах були залишені написи-уривки зі священних юдейських текстів, які засуджують ідолопоклонство, що ним, на думку нападників, займаються християни. Вогнем були знищені архів та офісні приміщення, серйозної шкоди зазнали й місця для богослужінь. Однак, на щастя, найбільша історична цінність – знаменита мозаїчна підлога давнього православного храму V століття – лишилася цілою.

Державні лідери Ізраїлю засудили атаку на храм, назвавши її злочином на ґрунті ненависті. За підозрою в причетності до нападу були арештовані п’ять молодих людей. Майже половину з близько мільйону доларів, що були витрачені на ремонт, виділила влада Ізраїлю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here