У Грузії затримали диякона за підозрою в намірі отруїти патріарха

0
167
Патріарх Ілля ІІ. Фото pravmir.ru
Патріарх Ілля ІІ. Фото pravmir.ru
Патріарх Ілля ІІ. Фото pravmir.ru

У Тбілісі правоохоронці затримали керівника служби з управління майном Грузинської патріархії диякона Георгія Мамаладзе. Це сталося в аеропорту, звідки священнослужитель планував вилетіти до Німеччини, де перебуває на лікуванні глава Грузинської церкви патріарх Ілля II.

Як повідомляє портал Релігія в Україні з посиланнями на низку інших ЗМІ, при огляді речей диякона правоохоронці виявили отруту – ціанід. А під час обшуку житла Георгія Мамаладзе був знайдений пістолет кустарного виробництва та бойові набої. За інформацією слідства, зброя була придбана та зберігалася незаконно.

На думку прем’єр-міністра Грузії Георгія Квірікашвілі, котрий узявся бути куратором розслідування, затримання диякона в аеропорту дозволило запобігти злочинові проти країни і церкви. “У першу чергу хочу сказати, що ми всі уникли великого нещастя. Попереджено злочин проти нашої країни, віроломний напад на нашу церкву”, – заявив державний посадовець. “З перших же хвилин, як правоохоронці передали мені цю інформацію, справа була взята мною під особистий контроль. Виходячи з неординарної ситуації, я направив до Берліна, де знаходиться на лікуванні патріарх, членів моєї особистої охорони на чолі з керівником спеціальної служби держохорони, щоб на місці посилити заходи безпеки”, – додав він.

Натомість із Берліна був відкликаний до Грузії керівник патріаршої служби безпеки Сосо Оханашвілі. Він був допитаний правоохоронцями, після чого повернувся до Німеччини. «Сосо вчинив дуже добре, коли приїхав і всіляко допоміг слідству. Він продовжує роботу в звичайному режимі, до нього немає ніяких питань», – прокоментував це керівник державної охорони Грузії Анзор Чубінідзе. Він також додав, що кримінальне провадження стосовно затриманого та вже заарештованого рішенням суду Мамаладзе порушене генеральною прокуратурою країни. Слідство триває, тож офіційних коментарів поки що бути не може, однак безпека патріарха у Берліні посилена.

Водночас раптові слідчі дії та активність перших осіб країни викликали стурбованість серед духовенства Грузії та чутки про те, що патріарха хотіли отруїти. «У нас є інформація про цей факт. Ведеться слідство, ми в усьому довіряємо правоохоронним органам і, само собою, безумовно визнаємо рішення слідства», – заявив журналістам митрополит Батумський Димитрій. Разом із тим архієпископ Якоб, який перебуває разом із предстоятелем Грузинської церкви у лікарні Берліна, запевнив, що патріарх почувається добре, а операція на жовчному міхурі, потреба в котрій виникла раніше, пройшла успішно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here