Патріарх Варфоломій організував міжконфесійний форум проти сучасних форм рабства

0
530
Патріарх Варфоломій. Фото ytimg.com
Патріарх Варфоломій. Фото ytimg.com
Патріарх Варфоломій. Фото ytimg.com

У Стамбулі відбувся форум, присвячений питанню сучасного рабства. Організаторами заходу стали Константинопольський патріархат і Англіканська церква.

Як повідомляє офіційний сайт Константинопольської патріархії, форум виник як продовження розмови Його Всесвятості патріарха Варфоломея з архієпископом Кентерберійським Джастіном в Англії у 2015 році. Метою зібрання було донести до вчених, політиків і громадських діячів позицію церкви, котра виступає проти утисків людської особистості та прав людини. У патріархії нагадали також слова енцикліки Всеправославного собору 2016 року, де сказано: «Церква живе не для себе. Вона пропонує себе всьому людству, щоби піднести та оновити світ у нове небо і нову землю».

«Православну церкву часто звинувачують у нехтуванні світом заради богослужіння та духовного життя, зневажанні викликів сучасності. Однак насправді що б церква не говорила, що б церква не робила – це діється в Ім’я Бога та заради людської гідності та вічної долі людини. Неможливим для церкви є заплющити очі на зло, бути байдужою до зойку потребуючих, пригноблених та визискуваних. Правдива віра є джерелом постійної боротьби проти нелюдяних сил», – наголосив у своєму виступі патріарх Варфоломій.

Предстоятелі Константинопольського патріархату та Англіканської церкви підписали спільну декларацію, в якій засуджуються всі форми сучасного поневолення людини, яке називається одним із найважчих гріхів, що порушує свободу волі та цілісність кожної людини, створеною свобідною за образом і подобою Бога. Церковні діячі закликали лідерів держав знайти ефективні форми боротьби з торгівлею людьми. Патріарх Варфоломій і архієпископ Джастін також створили робочу групу з цієї проблеми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here