Архієрейське богослужіння у Неділю Торжества православ’я

«Прийди і подивись!» кажу кожному, хто ще ходить манівцями і не заходить до храму рідної Церкви, де славлять Бога і Господа нашого Ісуса Христа рідною українською мовою. Тільки у рідній Церкві кожен із нас знайде утіху своєму серцю і спокій душі, бо говорить Христос: «Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мт., 11:28), – високопреосвященний АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

21 березня 2021 року, першої Неділі Великого посту, Торжества Православ’я, високопреосвященний  Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Свято-Троїцькому храмі с. Червона Слобода на Черкащині. Спільно з архієпископом служили ігумен Антоній (Бондарець) та протоієрей Сергій Катренко. Богослужіння супроводжував парафіяльний хор під управлінням Віри Цюри.

«Чому ж тоді багато з нас такі жорстокосердні й нерозумні, і вперто продовжують триматися московського тлумачення, що ми, українці, нездатні мати своєї Церкви, тобто «що може бути з нас, українців, доброго»? А це вже зневаження самих себе. Сумна й гірка риса в характері нашого народу! А всіх і зусиль треба що: «Прийди і подивись!» А ще розберися і зрозумій, бо соромно повинно бути нетямущими в третьому тисячолітті! – зазначив у своїй проповіді владика Афанасій. – Дорогі мої, тільки православна віра очищає і освячує осквернену гріхами природу нашу, оновлює через Таїнства хрещення, сповіді й причастя. А для цього треба мати активне і постійне спілкування з православною Церквою, брати участь у моліннях, навчанні, Таїнствах свою віру треба вивчати, вникати в неї і жити її духом. А найголовніше відновити в собі щирим і глибоким каяттям образ істинного православного християнина, щоб і про нас сказав Господь, як сказав свого часу про Нафанаїла: «Це справжній християнин, в якому немає лукавства».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here