В Афінах відкрито музей преподобномучениці Філофеї

0
142
Поклоніння мощам прпмц. Філофеї Афінської. Фото orthodoxia.info
Поклоніння мощам прпмц. Філофеї Афінської. Фото orthodoxia.info
Поклоніння мощам прмц. Філофеї Афінської. Фото orthodoxia.info

У столиці Греції Афінах відбулися урочистості з нагоди вшанування пам’яті покровительки міста – преподобномучениці Філофеї. Божественну літургію в день свята очолив архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім (Ліапіс).

По завершенні головного богослужіння від кафедрального собору вирушив хресний хід. Процесія з іконою і мощами святої пройшла старовинними вулицями до монастиря в район Плака. Свято супроводжували оркестр військово-морського флоту Греції, філармонічний оркестр Афін, творчі колективи муніципалітету тощо.

Як повідомляє solun.gr, архієпископ Ієронім узяв участь у відкритті музею преподобномучениці Філофеї Афінської, котрий розташовано в одній з найдавніших будівель міста – візантійському особняку родини Венізелос-Палеолог. Ця споруда пов’язана з життям монахині Філофеї, яка до постригу носила ім’я Ригули Венізелос. «Я думаю, що цей музей буде допомагати нам зберігати нашу релігійну і національну ідентичність. Наша культура, як і раніше, жива – вона сяє всьому світу і приховує величезну силу», – наголосив у своєму слові предстоятель Елладської церкви. «У XVI столітті на тлі жахливої османської тиранії свята Філофея дала яскравий і унікальний приклад церковної благодійності, національної згуртованості і соціальної солідарності. Цей приклад особливо актуальний для сьогоднішнього дня», – додав на церемонії відкриття музею директор фонду «Благовістя» Костянтин Дімтсас.

Ригула Венізелос народилася в 1522 році в Афінах, була вихована у шляхетній родині та видана заміж, однак чоловік помер через три роки подружнього життя. По його смерті Ригула стала вести чернечий спосіб життя та збудувала в Афінах монастир на честь святого апостола Андрія Первозваного. В ньому вона прийняла постриг з іменем Філофея та стала першою монахинею обителі. Витрачала кошти на викуп грецьких жінок із турецького рабства. Одного разу кілька полонянок утекли від своїх панів, котрі вимагали зречення християнської віри, в монастир до Філофеї, яка їх прихистила. Турецькі окупанти увірвалися до обителі, побили монахиню та оголосили ультиматум: смерть або відречення від Христа самої Філофеї. Однак коли збігав час, який було відведено на роздуми, біля місця її ув’язнення зібралося багато греків, які прийшли підтримати монахиню, тож турки, побоюючись заворушень, відпустили її. Однак згодом, коли Філофея вже виїхала з Афін і заснувала монастир у передмісті Патісії (нині район столиці), її таки схопили, жорстоко катували та залишили помирати. Монахиня Філофея відійшла до Господа 19 лютого 1589 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here