Сербська церква передумала і візьме участь у Всеправославному соборі

0
135
Патріарший двір Сербської православної церкви
Патріарший двір Сербської православної церкви
Патріарший двір Сербської православної церкви. Фото openarium.ru

15 червня в Белграді відбулося розширене засідання священного синоду Сербської православної церкви. Його учасники ухвалили відправити-таки на Крит делегацію від СПЦ.

Як повідомляє rublev.com, зміна попереднього рішення не брати участі в Святому і Великому Соборі Православної Церкви пояснена усвідомленням важливого значення заходу та бажанням зробити внесок у справу церковного творення.

Разом із тим у Белграді наголосили на необхідності розглянути питання, котрі є важливими для церков, які не беруть участі в соборі. «Собор повинен тривати, поки не будуть розглянуті всі питання, і він не може бути заручником заздалегідь складених правил. Тільки з повним консенсусом собор може вважатися Святим і Великим Собором», – наголошується у заяві синоду.

Серби вважають зібрання на Криті лише початком соборного процесу, котрий мусить вирішити всі актуальні питання в дусі соборності та у відповідності до передання Христової Церкви. «Якщо церкви, вже присутні на соборі, на чолі зі Вселенським патріархом, залишаться при думці, що церкви, які бойкотують собор, роблять це без реальної вагомої причини, і присутні церкви не візьмуть до уваги всі питання, проблеми і розбіжності, представники Сербської православної церкви, на жаль, будуть змушені покинути засідання собору, і, таким чином, приєднатися до числа відсутніх на соборі церков», – попередили у Белграді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here