Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння в день пам’яті святителя Миколая, Архієпископа Мир Лікійських

«Всі ми знаємо вислів Господа про те, що «важко багатому увійти в Царство Небесне» (Мт., 19:23).  Але сьогодні ми святкуємо пам’ять людини, яка була багатою, однак увійшла до Царства Божого. І ця людина – святитель Миколай, архієпископ Мир Лікійських, чудотворець», Архієпископ Афанасій (Шкурупій).

19 грудня 2023 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив Божественну літургію свята пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, та диякон Ігор Братусь.

«Якби Господь так сказав, тоді ті віруючі, які були багатими, чи їхні спадкоємці, заздалегідь без усякої своєї провини, були б позбавлені Царства Божого. Були б позбавлені всі, хто вважався багатим у цьому світі, але, незважаючи на це, ми читаємо їхні імена в Церковному календарі, поминаємо їх на Богослужіннях, служимо літургії в їхню пам’ять, – сказав Архієпископ Афанасій у проповіді. – Але це не так. Милостивий Господь нікого не позбавляє Свого Царства, ні перед ким із тих, хто шукає вічного життя, якого б звання він не був, не зачиняє ворота до нього. Через невимовне людинолюбство Бог хоче, щоб усі врятувалися, і ніхто нікому не може завадити врятуватися, хіба що сам собі завадить».

Розвиваючи тему проповіді, Владика Афанасій зазначив, що «Замість скарбів земних, Святитель Миколай набув неперевершено цінніші скарби. А саме скарб віри, скарб правди та скарб милосердя. Роздаючи бідним із любові до Ісуса Христа своє багатство, яке лишилося йому у спадок від батьків, він сам зубожів. Але ті три скарби множилися в ньому до кінця його земного життя. Чим більше віри віддавав він людям, тим багатшим ставав сам, чим більше ревнував про правду Божу, тим повнішала його душа, чим більше милосердя проявляв він до людей, тим м’якшим ставало його серце. Віра, правда й милосердя ось ті небесні скарби, яких чим більше віддаєш, тим більше їх стає. Віра, правда і милосердя, ось три скарби святителя Миколая, які він залишив у спадок Церкви і які залишаються невитраченими, тому що постійно примножуються».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Під час Божественної літургії Архієпископ Афанасій звершив ієрейську хіротонію диякона Ігоря Братуся.

Крім того, Архієпископ Афанасій нагородив ієрея Сергія Лаврика, настоятеля Свято-Троїцької парафії м. Миргорода, правом ношення камілавки.

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій із священиками звершили молебень до Миколая чудотворця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here