Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 29-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Христос посеред нас! Дорогі мої, сьогодні, за два тижні до свята Різдва Христового, згідно з Богослужбовим Статутом, згадуються святі праведники Старого Завіту. Тому з Євангелії читається уривок про званих на шлюбний бенкет, урочисту трапезу – образ Царства Небесного», Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

24 грудня 2023 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію 28-ої неділі після П’ятидесятниці у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму.

«Спільна трапеза в культурі стародавнього світу була не просто споживанням страв, а, насамперед, радістю спілкування. А розділяли таку трапезу між собою здебільшого довірені люди: рідні, друзі та одновірці, зауважив у проповіді Владика Афанасій. – Така трапеза була своєрідною подякою Богові за плоди земні та духовні, за всі ті блага, які нам дано. Саме тому трапеза – євангельський символ Царства Божого, бенкет праведників (Іс., 25:6).

Під час Богослужіння Архієпископ Афанасій звершив дияконську хіротонію іподиякона Олександра Нещерета.

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після літургії Архієпископ Афанасій привітав іподиякона Вадима Кирячка з днем народження та вручив йому пам’ятний подарунок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here