Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 28-ої Неділі після П’ятидесятниці, вмч. Варвари

«Сила Церкви в тому, що історії із життя прославлених нею святих дотичні до сучасності, в якій ми з вами перебуваємо. І життя святого для нас не просто розповідь про життя людини, яка жила багато років до нас, а це живий приклад, на який нам варто орієнтуватися у своєму житті і вірі», – Архієпископ Афанасій (Шкурупій).

17 грудня 2023 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію 28-ої Неділі після П’ятидесятниці та святої пам’яті великомучениці Варвари у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, та диякон Ігор Братусь.

«Сьогодні ми бачимо, менша частина українців відстоює Божу правду – захищає Батьківщину від ворога, хто як може і чим може. А більша частина в цей час або втекла закордон, або в тилу п’є, гуляє, розважається, від ситості жирує, наживається на війні, обкрадаючи допомогу, яку направляють люди Божої правди з усього світу, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. – Сьогодні в жорсткій протидії зустрілися дві правди – Божа і людська. І від того, яка правда переможе, залежатиме наше життя, життя наступних поколінь. Як зупинити народ від вчинків, які можуть зруйнувати правду Божу і дати запанувати правді людській, меркантильній, самолюбній, а відтак погибельній? Відстоювати віковічні традиції, звичаї, віру, мову, а чи дозволити внутрішньому ворогу за підтримки ворога зовнішнього все поламати, вихолостити, позбавити нас народної ідентичності, фундамент якої складався по камінчику впродовж століть»?

І відповідаючи на ці запитання, Владика Афанасій зазначив: «Апостол Матвій говорить, що із людського серця виходять як добрі, так і злі помисли. І якщо ми не виховаємо наступні покоління українців у душі усталених народних традицій, звичаїв, мови і віри, ми не тільки втратимо державність, ми втратимо себе як народ, як націю. Буде облуда під назвою «Україна», наповнена чим завгодно, але не українським рідним змістом. Ось чому сьогодні нам так потрібний приклад великомучениці Варвари, яка віддала своє життя за Божу правду. А Божа правда у заповіті Господа: «Люби ближнього свого дужче, ніж самого себе». А ближній для нас – це кожен із нас, українець, а найближча і єдина для кожного Батьківщина – Україна».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після Божественної літургії Архієпископ Афанасій із священиками прочитав акафіст до великомучениці Варвари.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here