Архієрейська візитація до Кіровоградського благочиння

«Нехай благодать Божа зійде на ваш благословенний край і принесе мир душам, спокій родинам, радість у життя, бо сказав Христос: «Радійте, Я повсякчас із вами». Нехай ниви ваші колосяться високими врожаями, а душі плодами спасіння», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ .

16 серпня й 2020 року, 10-ої неділі після П’ятидесятниці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, з архіпастирською візитацією відвідав парафію апостола Іоанна Богослова в с. Попельнастому Кіровоградської області. На подвір’ї храму жителі села і гості зустріли правлячого архієрея церковним дзвоном. Голова Попельнянської ОТГ Олег Волянський підніс владиці коровай, а діти порадували квітами. Владика Афанасій звернувся до присутніх із вітальним словом. Настоятель парафії о. Василь Поцула підніс хрест для цілування та запросив Його високопреосвященство очолити богослужіння.

Спільно з владикою служили ігумен Антоній (Бондарець),секретар єпархіального управління, протоієрей Василь Поцула, настоятель парафії, ігумен Ферапонт (Федис) та отці Антоній Кіяшко та Василь Палюга.

«Сьогодні, десятої неділі після П’ятидесятниці, у дні, коли триває  Успенський піст, ми чули євангельську розповідь про те, як Господь зцілив біснуватого, який кидався і в воду, і в огонь. Апостоли не змогли вигнати біса, який мучив молоду людину, і тоді батько нещасного став просити милості у Спасителя і Той зцілив його. Коли апостоли запитали, чому ж вони не змогли зробити те, що зробив Господь, Він відповів: «Цей рід не вигониться інакше, як тільки молитвою та постом» (Мт., 17:21). Ці слова ми повинні зберігати в своїй пам’яті, закарбувавши у своїй свідомості і в своєму серці», – сказав у повчальному слові архієпископ Афанасій.

Після Богослужіння владика Афанасій вручив церковні нагороди Олегу Волянськиу, голові Попельнянської ОТГ, Віктору Недобіткіну, генеральному директору «агросвіт», директору СТОВ ім. Шевченка Юрію Анатольєву, начальнику відділу культури Михайлу Ковальчуку та активістам церковної громади.

На завершення візиту до Попельнястого, архієпископ Афанасій відвідав культурно-освітній центр «Толока» та подарував сільській бібліотеці книжку власних оповідань та повістей «Останній поріг».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here