Архієрейське богослужіння в день свята Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього

«Коли людина йде на боротьбу, то вона бере з собою якийсь захист, просить інших про допомогу. І ми сьогодні винесли хрест на середину храму і просимо в Бога допомоги, щоб Він підтримав наші немічні сили впродовж цього посту, аби ми гідно його пройшли в подвижництві на славу Божу», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

14 серпня 2020 року, в день свята Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, пам’яті сімох мчч. братів Маккавеїв, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і

Полтавський, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Успенський піст присвячується пам’яті Божої Матері, успіння Якої було величним, тому Її смерть і називається сном – на означення того, що Богородиця після вознесення Господа нічого іншого не бажала, окрім як прийти до Свого Сина в Царство Боже, – сказав у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – Тому ми повинні ставитися до свого нинішнього життя, смерті й майбутнього життя так само. Наше життя – це сон, після якого відбувається пробудження, розкриваються всі людські сили, які зараз приховані під шкіряними ризами і-за гріховності людської природи та із-за наших особистих гріхів. Апостол Павло говорив: «Я більше нічого не бажаю, як з’єднатися з Господом Ісусом Христом» (Фил., 1:21). І це возз’єднання відбувається вже тут, на землі, і якщо ми гідно пройдемо своє земне життя, то й в усій повноті розкриємося в житті вічному».

Треба твердо триматися православної віри до кінця свого життя. Немає в нас іншого наставника і вчителя, окрім Ісуса Христа. Він наш справжній наставник, вчитель і Спаситель. Не варто визнавати іншого наставника, крім Нього. Тільки Він є наш шлях, істина і життя.

«Святі отці дали нам чудову думку про смерть: «Пам’ятай день свій останній і вовіки не згрішиш». Якщо ти надумаєш зробити щось негідне, вчинити зло, то подумки поклади себе в домовину, знай, що ти не сьогодні-завтра помреш і тобі відкриється істина, чи варто тобі робити задумане тобою зло. Не треба навіть шукати в когось поради, а поклади себе в домовину і ти довідаєшся, що тобі робити. Тож, дорогі мої, поклонимося Животворчому Хресту Господньому для свого підкріплення і з любов’ю та терпінням понесемо кожен свій хрест заради свого спасіння», – сказав на завершення владика Афанасій.

Після богослужіння архієпископ Афанасій освятив зілля та мед, принесені парафіянами.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here