Архієрейське служіння в день свята Преображення Господнього

«Преображення Ісуса Христа на Фаворі показала нам, що людина також може просяяти як сонце і перетворитися на світло, як те сталося з Ісусом на очах у Його учнів Петра, Якова та Іоанна, але для цього треба повірити в те, що Бог наділив людство цією якістю із самих початків творення», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

19 серпня 2020 року, в день Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святкову Божественну літургію у Свято-Троїцькому кафедральному храмі с. Червона Слобода. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець) та протоієрей Ігор Левченко. Співав церковний хор під управлінням регента Віри Цюри.

«Преображення, або як ще його називали святі отці Церкви, обоження людської природи, це смисл і звершення існування людського роду. Доля людства визначена – ми йдемо слідом за Христом, – сказав у проповіді архієпископ Афанасій. – Про те, що преображення людства було задумане Творцем ще з самого початку, свідчить апостол Петро, який був із Господом на Фаворі, і апостол Павло, який пізніше сподобився бачити світло Христове, коли йшов до Дамаска. І ми, разом із апостолом Петром, повинні сповідувати, що смисл нашого життя полягає в тому, щоб стати причасником божественного єства. Вірити у воскресіння Ісуса Христа – це вірити в те, що всі ми визначені до цієї ж слави. А тому споглядати преображення Христа – це прилучитися до бачення майбутнього людства».

Після богослужіння архієпископ Афанасій вручив Благословенні архієрейські грамоти жертводавцям за вагомий внесок у ремонт храму, відзначив також вмілу організаторську діяльність заступника голови громади Віктора Красюка, скарбника Катерини Бірець та вірянина Олександра Букші. Також владика Афанасій привітав з днем народження регента церковного хору Віру Цюру та послушника Сашу Катренка, благословивши їх іконами. У свою чергу парафіяни вітали владику Афанасія з днем народження іконою та піднесли розкішний букет квітів.

Потім на подвір’ї храму архієпископ Афанасій звершив водосвятний молебень та освятив принесені вірянами плоди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here