У Каппадокії знайдено підземний візантійський храм з унікальними фресками

0
248
Каппадокійські фрески. Фото sci-news.com
Каппадокійські фрески. Фото sci-news.com
Каппадокійські фрески. Фото sci-news.com

Стародавня візантійська церква була виявлена в ході розкопок в регіоні Каппадокія в Туреччині. Експерти стверджують, що фрески, знайдені всередині храму, навіть можуть змінити уявлення про історію іконопису православної церкви.

Як повідомляє Седмица.Ru з посиланням на турецьке видання Нurriyet daily news, археологи натрапили на храм під час розкопок стародавнього підземного поселення, виявленого поблизу міста Невшехир (стародавня Нісса).

Церква висічена у скелі. Датою заснування вважають V століття. Її стіни прикрашені фресками з зображенням Вознесіння Христового. Також є нетипове зображення, яке ідентифікували як сцену страждання душ грішників.

«Ми знаємо, що такі фрески досі ніколи не були виявлені ні в якій іншій церкві», – заявив мер Невшехира Хасан Юнвер.

Археолог Семіх Істанбулоглу, який очолює роботи в підземному місті та церкві, сказав, що тонкі стіни церкви місцями зруйнувалися через сніг і дощ, але вони підлягають відновленню. Фрескам на стінах буде повернуто їх початковий вигляд, упевнений він.

За словами Істанбулоглу, розчищено лише кілька фрескових композицій. Очікується, що після розчищення від землі, вдасться відновити ще багато інших зображень. Керівник розкопок зазначив, що в передній частині церкви знайдені фрески із зображенням Розп’яття Ісуса Христа, апостолів, пророків Мойсея та Іллі та інших святих.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here