Під захистом Пресвятої Богородиці

Архієпископ Афанасій (Шкурупій) очолив храмове свято парафії ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина» в м. Зміїв на Харківщині.

«Неопалима купина – це не просто кущ рослини, відзначений у Старому Заповіті історією розмови Бога з Мойсеєм. Це символ незнищимості народу. Бог запалив кущ цієї рослини вогнем, яким він горів, але не згорав, тобто вогнем небесним, щоб привернути увагу Свого обранця і щоб показати йому Свою силу»,  АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

17 вересня 2019 року високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, відвідав з архіпастирським візитом парафію в честь ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима купина» в м. Зміїві на Харківщині та очолив святкове богослужіння. За літургією з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Станіслав Аштраф’ян, благочинний Харківської області, протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавської області, ієрей Іван Полежака, настоятель парафії, протоієреї Микола Кривонос, Григорій Ганзій, ієрей Володимир Яковенко, Сергій Довганюк, Юрій Потикун, ієромонах Феодосій Ганзій.

Під час Малого входу архієпископ Афанасій, за благословінням Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля  Православної Церкви України, за великий вклад у розвиток капеланства в ЗСУ та багаторічну духовну опіку воїнів 92-ої ОМБР,  нагородив протоієрея Григорія Ганзія правом ношення хреста з оздобами.

Після запричасного стиха архієпископ Афанасій звернувся до вірян із повчальним словом, зокрема,  сказавши: «Як ми знаємо, Бог вказав Мойсею на його історичну роль, яку той повинен відіграти для спасіння єврейського народу від поневолення. І як не згорала ця рослина, так не повинен був перетворитися на попіл і єврейський народ. Тому кущ неопалимої купини повинен сприйматися як прообраз і українського народу, адже нас впродовж багатьох століть намагалися перетворити на попіл, щоб його вітром історії взагалі рознесло по світах».

Архіпастир вказав і на те, що й у наш час загроза нівелювання українського народу стоїть не менш актуально, ніж у минулому: «Намагаються це зробити і в наші дні. По-своєму, по сучасному, начебто з благими намірами вільного виїзду до європейських країн на роботу, чи на відпочинок, а тим паче продаж української землі, який нині затівається новою владою, капітуляція у війні з Росією за нашу незалежність і т. ін. А насправді, щоб якомога більше українців залишили рідну землю, щоб відновилася залежність від Московії, а тих, хто лишиться, видавити іншими методами – через медицину, продовольство, злидні і т. д.»

Але, на думку владики Афанасія: «Як і кущ старозаповітної купини горів і не згорав, так і ми з вами залишаємося в історії на своїй, Богом даній землі, бо нас захищає й оберігає Сам Господь. Тому під духовним омофором Пресвятої Богородиці захищаймо рідну землю, як захищали її попередні покоління українців. Молімося до образу Пресвятої Богородиці «Неопалима купина», прохаємо Її святого захисту від вогню ворожого – духовного й фізичного, щоб під Її Покровом ми зберегли себе як народ, як націю сильну й непоборну».

Завершилося храмове свято хресною ходою навколо храму та братською трапезою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here