Диявол не має влади знищити життя

Архієпископ Афанасій (Шкурупій) очолив храмове свято в с. Куцівка на Черкащині.

«Це свято перше в церковному році, який за старим стилем починається 1 вересня, а святом Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня, церковний рік завершується. І це не випадково, тому що впродовж життя Пресвятої Богородиці відбуваються найважливіші євангельські й після-євангельські події, які у повній мірі відбилися в житті Богородиці, тому що Вона народила Спасителя, Сина Божого і Сина Людського, Який приніс світові спасіння»  АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський.

21 вересня 2019 року, в день Різдва Пресвятої Богородиці, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, відвідав з архіпастирським візитом парафію Різдва Пресвятої Богородиці в с. Куцівка Смілянського благочиння на Черкащині, та очолив святу Божественну літургію з нагоди храмового свята.

Спільно з правлячим архієреєм служили протоієрей Віталій Двірник, секретар єпархіального управління, митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, благочинний Смілянського району, протоієрей Василь Шарко, настоятель парафії, ігумен Антоній (Бондарець), протоієреї Андрій Буць, Іван Катькало, Іван Сідельник, Степан Катькало, ієрей Павло Добрянський.

Богослужіння супроводжував чудовим літургійним співом церковний хор на чолі з регентом Ганною Пилипчук.

Після богослужіння архієпископ Афанасій звернувся до парафіян із словом проповіді.

«Що ж таке звістка про спасіння? Від чого треба було спасати людей? Богослови пояснюють, що це спасіння від гріха, прокляття і смерті. А прокляття і смерть – це синоніми абсолютного зла. Тому можна сказати, що Господь прийшов спасти нас від влади абсолютного зла,  сказав архіпастир у своєму слові.  Рід людський існує тисячі років, хоча були періоди, коли людям здавалося, що вже настає кінець, приходить антихрист і немає ніякої надії на спасіння. І сто років тому, коли закривали і руйнували храми, монастирі, вбивали тисячі священиків і ченців, коли за одне тільки сповідання віри людину могли знищити, теж думали, що це вже кінець, що настало абсолютне зло, тому що люди служили злу, думаючи, що служать добру. Але кінець не настав! Не настав тому, що у диявола немає влади знищувати життя!»

Говорячи про те, що Божа Мати внесла найбільший вклад у справу спасіння, про те, що, долаючи тяжкі випробування, ми маємо надію, що у відповідь на нашу віру, молитву, у відповідь не жертву Сина Божого Господь подарує людям можливість подолати зло й утвердити добро.

«Ми молимося за силу духу нашого народу в боротьбі з російським агресором, за його мудрість у повсякденному житті, за його любов і вірність ідеалам вільної і незалежної України, вільної і незалежної Православної Церкви України, яку ми з вами так важко виборюємо,  сказав владика Афанасій.  Молимо ж Господа і Богородицю, щоб вони ніколи не залишали наш український народ без своєї опіки і були милостивими до Церкви-мучениці, яка несе духовну свободу своєму народу, вивільняє його свідомість від духовного московського ярма». 

Після проповіді архієпископ Афанасій очолив хресну ходу навколо храму.

Потім відбулася братська трапеза.  

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here