В одній з ізраїльських печер випадково знайшли релігійні зображення доби Ісуса Христа

0
343
Печери в Ізраїлі. Фото panoramio.com
Печери в Ізраїлі. Фото panoramio.com
Печери в Ізраїлі. Фото panoramio.com

В Ізраїлі під давнім кам’яним резервуаром для води знайдені вирізьблені на стіні печери зображення хреста і храмового семисвічника. Їх датують часом земного життя Спасителя, повідомляє Седмица.Ru з посиланням на Christiantoday.

Виявили малюнки спелеологи-любителі, котрі розвідують печери в так званій Юдейській низовині біля підніжжя вапнякових пагорбів. «Ми чули від друзів, що в цьому районі є цікаві печери. Ми почали їх поступово вивчати і таким чином дійшли до цієї печери, яка вразила нас рядами ніш в стіні і зображенням хреста. Ми вже збиралися повертатися, коли випадково виявили щось схоже на семисвічник. Коли ми розчистили його і зрозуміли, що це дійсно древнє і абсолютно чітке зображення менори, нас охопила радість і хвилювання. Ми швидко вибралися з печери і одразу сповістили про своє відкриття Ізраїльську службу старожитностей», – розповів Ідо Мероз.

Фахівці вже підтвердили цінність знахідки. Зображення семисвічника заввишки біля одного метра, і, за припущеннями, копіює менору, споруджену у другому єрусалимському храмі. Зображення хреста вирізане поруч з менорою. Ще одну різьблену композицію, знайдену на тій же стіні, на даний момент попередньо визначили як зображення ключа, причому поряд є низка інших зображень, які ще належить описати. Уздовж стіни резервуара влаштований колумбарій з десятками ніш, які в давнину служили для розведення голубів. В період другого храму, як відомо, голуби використовувалися в жертовних обрядах. «Різьблене зображення менори на стіні – надзвичайно рідкісна знахідка і велике відкриття. Ця знахідка підтверджує наукові дані про те, що тут були юдейські поселення в період другого храму. А зображення хреста, швидше за все, з’явилося тут в візантійський період, приблизно в четвертому столітті нашої ери», – пояснює представник Служби старожитностей в Ашкелоні Саар Ганор.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here