Архієпископ Афанасій освятив пам’ятний знак захисникам України в с. Пантаївка

12 жовтня 2018 року, з нагоди Дня захисника України, високопреосященний Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією УАПЦ, взяв участь у відкритті пам’ятного знаку воїнам, що загинули в зоні антитерористичної операції, в с. Пантаївка Кіровоградської області.

Розпочався захід урочистою ходою у супроводі військового оркестру до братської могили загиблих воїнів. Вшанувати захисників Батьківщини прийшли представники влади, військовослужбовці, родини учасників АТО, учнівська молодь, громадськість селища й міста, духовенство.

Після відкриття пам’ятного знаку архієпископ Афанасій звершив чин освячення поклінного хреста та сказав слово.

«Сьогодні ми освятили це хресне знамення, споруджене небайдужими українцями в пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи рідну українську землю від російської агресії, відстоюючи нашу свободу, нашу волю, своїм подвигом утверджуючи майбутнє українського народу, – сказав у своєму слові до присутніх архіпастир. –  Українці, захищаючи рідну землю, пролили стільки крові, так удобрили її своїми тілами, що вона стала живою. Візьми жменю землі і відчуєш, що вона наче ворушиться, наче дихає. Піднеси жменю до вуха й почуєш, як вона стогне, плаче і той плач підноситься до неба, до престолу Божого й волає про помсту за всі ті страхітливі біди й нещастя, що зайди творили на нашій землі, за сльози, пролиті матерями за вбитими синами й дітьми за батьками. Але наша помста не в злобі, не в ненависті до ворога, бо так ворог нам мстить за наше прагнення волі. Наша помста йому – це жертовна любов до України, нашої багатостраждальної батьківщини. Тільки любов – до Вітчизни, до рідного краю, до землі, яку топтав босими ноженятами в дитинстві, до батька-матері, дітей, до всього того, що тобі дороге, що в твоєму серці назавжди, – спонукує до жертовного подвигу навіть ціною власного життя».

Потім архієпископ Афанасій, у співслужінні з ігменами Антонієм (Бондарцем) та Ферапонтом (Федисом), відслужив заупокійну літію за полеглим у бою мешканцем Пантаївки Олександром Басаком та воїнами, що віддали своє життя, захищаючи українську землю від російських загарбників.  

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here