Циркунівська громада УАПЦ зустріла Великий піст молитвою, трапезою та бесідою

1
271
Євхаристія у циркунівському храмі УАПЦ. Фото о. Дмитра Шаповалова

У неділю, 18 лютого за новим стилем, православні християни звершували заговини на Великий піст. У селі Циркуни під Харковом кілька десятків вірян зібралися на літургію у храмі святого Миколая Чудотворця. Службу очолювали ієреї Дмитро Шаповалов та Іван Полежака. У проповіді після євангельського читання о. Дмитро наголосив на досвіді переживання Адамового вигнання – неминучого наслідку підкорення гріху, котрим людина сама себе позбавила гармонії райського життя. “Адам – це ми. Кожен із нас. Хто вільно вибрав не життя, а руйнування та смерть. Хто зробив можливими біль, страх, самотність, хвороби. Хто своїми силами не здатен повернути втрачене. Але заради кого Христос іде в цей страшний світ, який зустрічає Його Голгофою, щоб жертвою Тіла і Крові відкрити реальність Божої любові, прощення і визволення”, – сказав він.

А о. Іван по завершенні богослужіння закликав присутніх дбати під час посту насамперед про молитву та життя в дусі любові. “Не їсти себе – це не гідно людини. І не їсти ближнього”, – визначив головний орієнтир на ближчі 40 днів священик. Парафіяни використали нагоду особисто привітати о. Івана з другою річницею ієрейської хіротонії, котра святкувалася кількома днями раніше на свято Стрітення. Літургійні піснеспіви присутні виконували всі разом, так само спільним і багатоголосим став спів “Многая літа” для о. Івана.

По тому громада зібралася у трапезній, аби за млинцями, варениками, чаєм і кавою поспілкуватися про практичні питання проходження Великого посту. Сергій Перекопський підготував вичерпний виступ про уставні вимоги щодо харчової дисципліни цього часу, о. Дмитро Шаповалов запропонував поміркувати над економією на продуктах заради пожертв на доброчинність і подоланням залежності від улюблених страв і напоїв як альтернативними мирянськими акцентами подвигу стриманості в їжі, Лариса Рябченко фахово і дотепно розповіла про осмислення користі та небезпек посту традиційною медициною, а Ірина Гапоненко просто-таки вразила надзвичайно цікавою розповіддю про сучасні підходи до здорового харчування та поділилися власним досвідом практикування веганства, його позитивними та негативними наслідками для організму. “Підсумок нашої бесіди був для мене абсолютно несподіваним. Я вважав, що зустріч має насамперед дати поживу для роздумів тим, хто через здоров’я або обставини роботи чи служби не може дотримуватися загальноприйнятих норм посту. Натомість після бесіди кілька людей, котрі планували просити послаблення, звернулися за благословенням на спробу витримати піст суворо за уставом”, – зізнався о. Дмитро.

Після трапези громада знову зібралася у храмі, аби разом прочитати і проспівати вечірнє богослужіння, під час котрого вперше цьогоріч пролунала молитва святого Єфрема Сиріна, а насамкінець служби відбувся чин прощення – священик та всі присутні попросили один в одного пробачення за заподіяні кривди, образи та вчинені гріхи. Ієрей Дмитро прочитав наявні в требнику молитви на початок Великого посту та благословив парафіян на цей важливий етап у духовному житті кожного православного християнина.

1 коментар

  1. Чудовий звіт про завершення заговин на Великий піст.
    Особливо сподобалась розповідь про спілкування щодо
    практичних питаннь проходження Великого посту.
    Свято-Миколаївській парафії УАПЦ села Циркуни , дуже пощастило.
    Цікаві заходи, життєві проповіді, Ваша відданість Україні – нашій ненькі.
    Щиро дякуємо Вам за це, та з нетерпінням чекаємо нових статей.
    С повагою, Тетяна Романович.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here