До відома священства Харківсько-Полтавської та Черкаської і Кіровоградської єпархій Православної Церкви України

Відповідно до рішення Священного Синоду ПЦУ від 09.04.2020, стосовно заходів щодо запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, священству Харківсько-Полтавської та Черкаської і Кіровоградської єпархій благословляється:

  1. Проведення під час богослужінь Страсної седмиці та на Великдень передбачених Уставом обходжень храму або не здійснювати, або здійснювати обнесення Плащаниці в самому храмі, з дотриманням «соціальної дистанції»; у випадку, якщо хресна хода  на Великдень не здійснюється – відразу після виходу Утреня розпочинається перед дверима храму.
  2. Під час богослужіння у храмі повинно перебувати одночасно не більше 10 осіб, окрім священнослужителя, диякона та паламаря; слідкувати за тим, щоб віруючі дотримувалися безпечної відстані один від одного, відповідно до встановлених норм, та обов’язково перебували у масці та рукавичках.
  3. У малих населених пунктах (селах, селищах міського типу, у місцевостях з переважаючою індивідуальною забудовою), інформувати мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч із будинком чи на подвір’ї, з дотриманням «соціальної дистанції».
  4. Під час індивідуального освячення великодніх страв біля місць проживання вірних не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину.
  5. Індивідуальне освячення можливе як у неділю, 19 квітня, так і напередодні в суботу, 18 квітня (з дотримання приписів щодо вживання піснеспівів Великої суботи).
  6. Якщо виникає необхідність здійснювати освячення пасок і страв на території храму, здійснювати його індивідуально (у разі крайньої необхідності, щоб не допустити скупчення мирян, освячувати одночасно до 10 осіб з дотриманням дистанції) на подвір’ї храму чи за його межами.
  7. У випадку, якщо миряни не мали можливості здійснити освячення великодніх страв священнослужителями – дозволити їм у день свята в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх святою водою, після чого споживати.
  8. Визначити чергових у храмі та на храмовому подвір’ї для контролю за тим, щоб не було скупчення віруючих та за дотриманням дистанції 1,5-2 м між ними.
  9. Відвідання священнослужителями і мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.) про що повідомити вірян.

Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here