Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 9-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Коли людина йде на боротьбу, вона бере з собою якийсь захист, просить інших про допомогу. А ось сьогодні ми винесли хрест на середину храму і просимо в Бога допомоги, щоб Він підтримав наші немічні сили впродовж цього посту, аби ми гідно його пройшли в подвижництві на славу Божу», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

14 серпня 2022 року, 9-ої Неділі після П’ятидесятниці, свята Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього, вшанування пам’яті старозавітних семи мучеників братів Маккавеїв, матері їх Соломонії та їхнього учителя Єлеазара, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з Владикою служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель храму, благочинний Полтавського району.

«Успенський піст присвячується пам’яті Божої Матері. Її успіння було славним, тому Її смерть і називається сном – на означення того, що Богородиця після вознесення Господа нічого іншого не бажала, як прийти до Свого Сина в Царство Боже, – сказав у проповіді Архієпископ Афанасій. Ми, дорогі мої, повинні ставитися до свого нинішнього життя, смерті та майбутнього життя так само. Наше життя – це сон, після якого відбувається пробудження, розкриваються всі людські сили, які зараз приховані під шкіряними ризами через гріховність людської природи та з-за наших особистих гріхів».

Під час Богослужіння молилися за воїнів, які захищають Україну, за перемогу над російським агресором та за український народ.

Після літургії Архієпископ Афанасій звершив чин малого освячення води та освятив зілля й мед, які цього дня принесли до храму віряни.

Архієпископ Афанасій привітав старшого іподиякона Євгена Наконечного з днем народження та благословив його набором освячених олив з іконою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here