День Пресвятої Тройці – храмове свято кафедрального храму в Червоній Слободі

Високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію в кафедральному храмі с. Червона Слобода на Черкащині.

0
266

«У цей день ми прославляємо подію величезної ваги, яка за своїм значенням порівнянна лише зі створенням світу і з втіленням Сина Божого. Ми прославляємо прихід у світ Духа Святого», –АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

16 червня 2019 року високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію в кафедральному храмі с. Червона Слобода на Черкащині. Спільно з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Катренко та ієрей Віталій Сєдов.

«Святий Дух увійшов у життя Церкви. І подібно до того, як Божественне й людське з’єдналося в особі Ісуса Христа незлитно, неподільно, незмінно, нерозлучно, Дух Святий перебуває незмінно разом із людською природою Церкви, не змішуючись із нею, але й не відділяючись від неї, одухотворяючи її людську природу, – сказав владика Афанасій у своєму повчальному слові. – І якби Церква була лише людською організацією, якби вона поєднувала просто однодумців, подібно до того, як поєднують однодумців безліч існуючих людських організацій, то вона б давно припинила своє існування, як те відбувається постійно із звичайними людськими утвореннями. Але як Христова Церква взагалі, так і наша Православна Церква України, будуть існувати завжди, довіку, тому що ворота пекла їх не здолають» (Мт., 16:18).

А ще архієпископ Афанасій наголосив на тому, що й ми, з волі Божої, натхненні Духом Святим, розпочали будівництво Православної Церкви України під омофором Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України в нелегких умовах протистояння внутрішніх і зовнішніх ворогів. Але як і Церква Христова за перших століть свого існування, так і ПЦУ нині, долаючи всі перепони, в підсумку переможе, бо з нами Бог і Україна.

«Сьогодні ми дійсно духовно піднесені, насамперед тому, що ми звертали до Бога особливі молитви, щоб Дух Святий завжди був із нами, а Він, будучи з нами, зміцнює й піднімає наш слабкий і немічний людський дух, – наголосив владика Афанасій. – Тому, незважаючи на людську неміч, живе і буде жити Церква Божа, у якій силою благодаті Святого Духа прощаються людські гріхи і оновлюється наше життя».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here