Архієпископ Афанасій очолив літургію в День Святого Духа в кафедральному храмі в Червоній Слободі

Архієпископ Афанасій очолив храмове свято в Червоній Слободі.

0
436

«У святі П’ятидесятниці – Зішестя Духа Святого, народження Церкви Христової, і ми відродилися у відродженій українській Церкві, отримавши дар Духа, в якому наше покликання. У 103 псалмі є вражаючі слова: «Боже, Ти посилаєш Свій Дух і все оживає». Тому кожен із нас, отримавши дар життя в цьому світі, в мить хрещення народжується ще й у Дусі, як народилися в день П’ятидесятниці учні Христові вже як апостоли, коли на них зійшов Дух Святий», – АФАНАСІЙ (ШКУРУПІЙ), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

17 червня 2019 року високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, очолив святу Божественну літургію в кафедральному храмі Пресвятої Трійці в с. Червона Слобода. Саме цього дня громада храму Пресвятої Трійці відзначає престольне свято. Спільно з правлячим архієреєм служили протоієрей Віталій Двірник, секретар єпархіального управління, митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, ігумен Антоній (Бондарець), протоієрей Сергій Грубий, протоієрей Микола Машко, ієрей Іван Мазур, ієрей Віталій Сєдов та ієрей Микола Дрозд.

«Ваше храмове свято – це торжество життя, свято перемоги, коли Господь обіймає кожного Духом, примножуючи твердість у вірі, зміцнюючи мужність, витримку й терпіння, з якими ви долаєте нелегкий шлях спасіння в життя вічне. Зішестям Духа Святого Бог наче б як ставить печать на людину, на кожного, хто в спільноті християн, на всю Церкву Христову, щоб ми витримали випробування Судного дня, маючи в собі дари Святого Духа: «бо усе творить один і той же Дух», – сказав у своїй проповіді архієпископ Афанасій. – Нам не дано знати, коли той день настане, але якщо ми у вірі, то Дух Святий освячує і просвічує нас, і робить спроможними осягнути Царство Боже, яке обіцяв Христос, отой омріяний рай. Але сказав апостол Павло: «Ніщо нечестиве не увійде до Царства Божого». Отже, саме в цьому житті нам треба ставати святими, а для цього ми повинні бути близькими до Бога. І не тільки молитвою, а й побожним життям. Тобто, виконуючи Божі заповіти. Тоді все стане на своє місце. Тоді й людина буде щасливою».

Потім владика Афанасій благословив іконою народного депутата Сергія Рудика, який уже не перший рік дуже суттєво допомагає Червоній Слободі, особливо школам, дитсадкам, на розвиток інфраструктури і в інших сферах, а також фінансово підтримує парафію Пресвятої Трійці.

Владика Афанасій також благословив іконами сільського голову Юлію Дубовик та Михайла Дзюбу. У свою чергу сільський голова Юлія Дубовик подарувала храму красиву богослужбову Євангелію в коштовному окладі.

Після привітань архієпископ Афанасій очолив хресну ходу навколо храму. Завершилося храмове свято трапезою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here