Пророче Божий Ілію, моли Бога за нас!

«Чому пророк Ілля став таким близьким до нашого українського серця? Перш за все пророк передає людям Божу правду і Божу волю. Він отримує від Бога таку силу, що в порівняння з нею не йде ніякий природній вплив на свідомість людини. Це не якесь там навіювання. Це беззастережна Божа вказівка, яку треба виконувати», – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

2 серпня 2020 року, 7-ої Неділі після П’ятидесятниці, пам’яті святого пророка Божого Іллі, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ, відвідав з архіпастирським візитом парафію в честь пророка Божого Іллі в м. Пирятині, яка відзначала своє престольне свято. Архієпископ Афанасій спільно з духовенством єпархії – ігуменом Антонієм (Бондарцем), секретарем єпархіального управління, архімандритом Діонісієм (Федоровим), настоятелем парафії, благочинним Пирятинського району, та протоієреєм Іваном Піпаком, настоятелем Свято-Георгіївської парафії с. Давидівка, звершив водосвятний молебень.

Після молебня архієпископ Афанасій звернувся до вірян із словом проповіді, в якій зокрема сказав:

«І щоб не говорили наші вороги, а їх багато в нас,  вони як ота тля на здоровому стовбурі нашої Батьківщини, висмоктують із неї благодатні соки, даровані нам Господом Богом нашим Ісусом Христом, перемога за нами! Ворги наші, як оте лайно до черевика, чіпляються до кожного нашого слова, до кожного нашого вчинку, до кожної нашої дії, і смердять, отруюють наше життя. Але ми до цього звикли, бо живемо з цією нечистю впродовж багатьох століть і, як милостиві й люблячі християни, стоїчно терпимо їх, замість того, щоб змести могутнім помахом правиці з тіла багатостраждальної Матері-України раз і назавжди, – зазначив владика Афанасій. – Ми їх милуємо, а вони нас за це карають. Карають люто і невблаганно разом із московськими поневолювачами, служачи їм віддано, як треновані собаки, яких спускають із цепу. Особливо свої голови вони підняли зараз, коли наш народ, засліплений чужою пропагандою, збився з державницького курсу. На це є багато причин об’єктивного характеру, але ще більше суб’єктивного, в особі РПЦвУ, тобто Московського патріархату, архієреї і священики якої служать не Вітчизні, а її ворогу – путінській Росії».

Говорячи про роль і значення Православної Церкви України, архієпископ зазначив: «Але є ми – Православна Церква України, яка твердо стоїть на позиціях відданості Господу Богу нашому Ісусу Христу і Матері-Україні. Вони точать на нас зуби, намагаються гризти, а ми своєю непохитною вірою, своєю відданістю, як тим рашпілем, сточуємо ті зуби до самого кореня, а прийде час, вирвемо й корені. Нам важко, але ми церковні люди. Не втручаючись у державне управління, ми повинні визначати свою позицію з усіх життєво важливих питань. І кожен священик, виходячи на амвон говорити правду Божу, повинен нести пророче служіння, беручи на себе всю відповідальність і всі ризики. Так само, як і кожен із нас – від звичайного громадянина до керівника будь-якого рівня влади, особливо президента держави, повинен усі свої помисли, усі вчинки і дії розглядати крізь призму державності: як це буде, перш за все, для держави, для її міцності, для її розвитку. Адже буде добре державі, то буде добре й мені, а коли державі погано, то погано буде й мені. В усьому повинен бути державницький підхід!»

Тому нехай допоможе нам Господь залишатися Йому вірними, жити згідно Божого закону з тим, щоб ніколи ні Ахави, ні Єзавелі не панували на святій українській землі, а щоб розвивалася й міцніла наша свята Церква, а разом із нею – життя по вірі, наповнене святості, миру, благочестя, чесності, порядності, любові до Батьківщини, поваги до старших. Це ті вічні якості, завдяки яким формується людська особистість і людське суспільство, здатні до саморозвитку.

Після молебня правлячий архієрей, з благословення Блаженнішого Епіфанія, митрополита Київського і всієї України, вручив церковну нагороду – медаль архістратига Михаїла – за активну участь у розбудові Православної Церкви України на Пирятинщині настоятелю парафії архімандриту Діонісію (Федорову), архієрейські грамоти вірянам – Володимиру Крагелю, Оксані Аранчій, Наталії Сердюк та Ніні Ситник.

Світлані Німець та Ганні Синяк Владика подарував свою книгу повістей та оповідань «Останній поріг», яка нещодавно вийшла в світ. Пирятинці мали змогу поспілкуватися з Архієпископом Афанасієм та отримати відповіді на наболілі питання. На завершення святкового богослужіння Благочинний Пирятинського Благочиння архімандрит Діонісій подякував Високопреосвященнійшому Владиці за візит, молитовну підтримку та проявлену духовну турботу. Парафіяльний хор проспівав уставне многоліття. Після богослужіння всі присутні були запрошені до святкової трапези.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here