Увійти в єднання з Тим, Хто творить життя

«Сьогодні початок нашого спасіння і виявлення відвічної Божої тайни – Син Божий Сином Діви стає і Гавриїл про Божу милість їй благовістує». Такою піснею свята Церква вшановує свято Благовіщення. А святий апостол Павло про цю мить виявлення відвічної Божої таїни пише до Тимофія: «Бог явився тілом, виправдав це Духом, виявив Себе через ангелів» (1 Тим., 3:16), – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

7 квітня 2018 року, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський? керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, звершив святу Божественну літургію в кафедральному храмі Пресвятої Троїці в с. Червона Слобода під Черкасами. Спільно з Його високопреосвященством служили ігумен Антоній (Бондарець) і клірики храму – протоієрей Сергій (Катренко) та ієрей Віталій Сєдов.

«Благовіщення архангела Гавриїла Пресвятій діві Марії про те, що вона народить Сина від Духа Святого, ознаменувало велику тайну благочестя. Але якщо подивитися глибше, то й саме життя є незбагненною таїною, над якою ламають голови найбільші уми людства, але розгадати не в силі, бо творець життя – Бог, який є джерелом, а Дух Святий подає його всьому, кого і що прикликає до життя Творець, – такими словами розпочав своє повчальне слово архієпископ Афанасій. – Про це нам говорить Святе Письмо, в якому передано творення живого світу. І як початок творення світу, так і початок життя кожної люди, її розвиток, її старіння й, врешті, відхід у той світ, звідки Творець і звершує тайну єднання душі з тілом, вкладаючи в нього ще й розум, є великою тайною. Як і велика й незбагненна за своєю дією тайна початку земного життя Сина Божого».

Люди намагаються сприймати і трактувати всі ці тайни зі свого короткочасного життєвого досвіту, але пізнати їх неможливо, тому що в людському житті не було й немає чогось подібного. «Ми лише можемо благоговіти перед цією тайною і торкатися до неї своїм серцем, своїм розумом, в якому міститься гріх, котрий і заважає нам увійти в ті тайни, щоб пізнати їх, – зазначив архієрей. – Лише чистою вірою і подвижництвом ми можемо увійти в єднання з Тим, Хто творить життя».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here