Архієрейське служіння 9-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Часто хвороба не зцілюється повністю, тому що Господь залишає людині час на покаяння і смирення, щоб її душа мала більш якісну природу для Царства Небесного. Ось чому Господь попускає їй ті чи інші хвороби. Навіть багато святих не отримували повного зцілення від своєї хвороби», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

9 серпня 2020 року, 9-ої Неділі після П’ятидесятниці, пам’яті великомученика Пантелеймона, архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій звершив святу Божественну літургію в Свято-Михайлівському храмі м. Полтави (с. Івонченці). Під час богослужіння з правлячим архієреєм служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Апостол Павло тричі благав Господа, щоб Той визволив його від недуги. Але Господь відповів йому: «Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі». Мабуть, Господь цією хворобою його упокорював. Тобто, Господь залишає людині хворобу для смирення, для зцілення душі. Адже тіло дійсно є «шкіряними ризами», тією оболонкою, яку ми отримали в спадщину після гріхопадіння перших людей, – сказав архієпископ Афанасій, звертаючись до присутніх у храмі з повчальним словом. – І в зв’язку з цим потрібно звернути увагу на такий момент: часто люди просять: «Отче, допоможіть зцілитися!» З одного боку, розумієш, звичайно, людей і шкода їх, але явно бачиш, що не завжди їм на добро буде це зцілення. Адже бачиш, що люди потребують, перш за все, зцілення душі, а вже потім тіла. Хвороби, скорботи, страждання людині часто просто необхідні. Якби людина не мала в своєму житті ні хвороби, ні інших страждань, вона б забула про Бога».

Після завершення літургії архієпископ Афанасій звершив молебень за здоров’я з читанням акафіста до святого перед іконою вмч. Пантелеймона з часткою його благословенних мощів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here