Чернеча обитель потребує допомоги

«Чернеча обитель у Ков’ягах на Харківщині є дуже важливою для нашої єпархії як і всієї Слобожанщини, адже це перший монастир УАПЦ в цьому зросійщеному краю. Він наче світильник, що освітлює морок людських душ сяйвом євангельської науки, розм’якшує зашкарублість душ Христовою любов’ю і пробуджує в серцях українців любов до Господа й до України, рідної землі. Дай, Боже, щоб цей світильник допомагав нашим людям усвідомлювати зміст свого життя й сміливо дивитися в майбутнє», – архієпископ Афанасій (Шкурупій).

8 серпня 2018 року, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Черкаською і Кіровоградською єпархією, з робочим візитом відвідав Свято-Миколаївський чоловічий монастир в с. Ков’яги, Харківської області. Супроводжував владику Афанасія ігумен Антоній (Бондарець), секретар Консисторії Харківсько-Полтавської єпархії.

Архієпископ Афанасій обговорив із намісником монастиря, ієромонахом Феодосієм (Ганзієм), насущні проблеми обителі, яка робить лише перші кроки у своїй історії. Намісник монастиря ієромонах Феодосій доповів владиці про хід переобладнання будинку, в якому планується облаштувати каплицю для молитви та келію для проживання намісника. Взагалі, обитель потребує фінансової і матеріальної підтримки для своєї розбудови. Для початку, ще в цьому році до морозів, бажано збудувати храм-каплицю хоча б квадратів на 40-50, щоб було де звершувати богослужіння взимку, а також поставити огорожу. Це план найближчої перспективи.

Будь-яка обитель Божа будується з допомогою жертводавців. Але в наших краях, якщо брати Слобожанщину, з цим дуже важко. Вірніше, майже ніяк. Обминають автокефалів жертводавці, тому що переважно підтримують Московський патріархат навіть за нинішніх часів війни з Росією та сепаратистами. І все ж, і настоятель Свято-Миколаївського монастиря архієпископ Афанасій, і намісник ієромонах Феодосій сподіваються, що крига скресне і знайдуться небайдужі люди, котрі допоможуть коштами й матеріалами будувати чернечу обитель.

Зробити пожертву для розбудови та розвитку монастиря можна на розрахунковий рахунок:

«Свято-Миколаївський Ков’ягівський чоловічий монастир Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ», ЄДРПОУ 41994919, р/р 26000052239611, в Приватбанк, МФО 351533.

Або на картку «Приватбанку»: 5169 3305 1243 5345.

В призначенні платежу обов’язково слід вказати: «пожертва».

Імена для поминання за здоров’я та за спокій можна надіслати за електронною адресою: kovyagi_monastir@ukr.net

Адреса монастиря: Харківська обл., Валківський р-н, с. Ков’яги, вул. Центральна, 219.

Kovyagi, Kharkivs’Ka Oblast’, Ukraine 63021.

Номер мобільного: +380675321096.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here