Відзначення 100-річчя Української Автокефальної Православної Церкви в Полтаві

31 жовтня 2021 року, після Божественної літургії, у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави (м. Івонченці) відбувся просвітницький захід присвячений 100-річчю І Всеукраїнського православного церковного Собору, рішенням якого було створено Українську Автокефальну Православну Церкву. Захід організовано Північно-східним міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам’яті (УІНП). та управлінням Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ (УАПЦ). Очільник міжрегіонального відділу УІНП Олег Пустовгар відкрив захід розлогою розповіддю про історію Першого Всеукраїнського православного церковного Собору, на якому було засновано Українську Автокефальну Православну Церкву. Потім виступив кандидат історичних наук, заступник голови обласної організації Української асоціації релігієзнавців Юрій Вільховий, професор Полтавського педагогічного університету, завідувач кафедри історії України Людмила Бабенко, а завершив Архієпископ Афанасій.

Присутні дізналися про умови, в яких створювалася Українська Автокефальна Православна Церква, та як згодом вона знищувалася радянською системою, а також як вона була відновлена у 1990 році та як у 2018 об’єдналися УАПЦ та УПЦ КП в Православну Церкву України, яка є наразі визнаною Вселенським православ’ям. Пані Людмила Бабенко подарувала для церковної бібліотеки свою монографію “Радянські органи державної безпеки в системі взаємовідносин держави і Православної церкви в Україні (1918 – середина 1950-х рр.”

Після виступу спікерів присутні прослухали кілька пісень у виконанні дітей хорової студії “Янголи з небес” під керівництвом Олександри Горай та духовні твори у виконанні парафіяльного хору.

Полтавська поетеса Юлія Манойленко прочитала свій вірш релігійної тематики, який увійшов до її авторської збірки “Слідами Смальти”.

Потім всі разом переглянули відео “Протистояння двох світів” з циклу “Події епохи”, підготовлене Інститутом національної пам’яті України.

Владика Афанасій (Шкурупій) подарував гостям свою книжку повістей та оповідань “Останній поріг”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here