Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння третьої Неділі після П’ятидесятниці

«Оцерковлення життя  є життєвою необхідністю віруючої людини, як є необхідністю для життя повітря, щоб дихати, а хліб і вода, щоб підтримувати силу тіла», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

25 червня 2023 року, третьої Неділі після П’ятидесятниці, Архієпископ Афанасій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служив секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець).

«На початку шляху постійне дотримання ранкового і вечірнього молитовного правила навіть здається чимось не зовсім нормальним, особливо, коли тіло натомлене денною роботою, голова здається чавунною від клопотів та важких проблем, які доводилося вирішувати протягом дня, а очі злипаються у млосній дрімоті і, взагалі, здається, що вже не залишається й крапелини сили, щоб підняти знесилене тіло і стати на молитву, – сказав Владика Афанасій у повчальному слові й зазначив. – Головне – почати молитися, пересилити себе, коли свідомість під тиском тілесних почувань вимагає від тебе іншого, звичного в твоєму житті – сну, прогулянки, сидіння перед телевізором чи й просто лежання, перебування в оманливому стані відпочинку. Бо як і робота поза Богом, тобто не на славу Божу, а так, заради шматка хліба чи вдоволення якихось власних забаганок, так і відпочинок, який людина віддає не на славу Божу, тобто в молитві, приносить мало користі духовному зростанню людини».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після літургії Архієпископ Афанасій привітав із днем народження вірянку, активного волонтера Катерину Гоштанар і благословив її іконою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here