Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння четвертої Неділі після П’ятидесятниці

«Сотник сказав: «Не треба йти, скажи тільки слово». Вражений вірою язичника, Господь сказав: «І в Ізраїлі – тобто серед людей, які вірують в Єдиного Бога, не знайшов Я такої віри», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

2 липня 2023 року, третьої Неділі після П’ятидесятниці, Архієпископ Афанасій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі в м. Полтаві. Спільно з Владикою Афанасієм служив секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець).

«І ще говорить Господь, що в Царстві Небесному поселяться ті, хто прийде зі сходу і заходу, тобто ми з вами, хто вірує в істину, а ось сини Царства, тобто фарисеї і законники, ті, що ставлять під сумнів вчення Христове, будуть викинуті у темряву, тобто в пекло. Це ті, хто поховав віру під безліччю всяких дріб’язкових, малозначимих приписів побутового характеру. Ось саме для того, щоб показати глибину помилкових суджень, Господь і каже, що прийдуть інші люди. А хто ж ці люди?, – запитав Владика Афанасій і відповів: – Це, на думку Спасителя, ті, хто не втратив істинну віру в Бога, хто ніколи не підмінить її на малозначимі приписи, за зовнішнім вираженням своєї релігійності, а, навпаки, збереже в серці віру палку і сильну».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here