Архієрейське Богослужіння храмового свята в м. Сміла

«Ісус Христос сказав: «Я прийшов зробити вас вільними». Звичайно, вільними від гріха. Але чи легко бути вільним? Чи легко плекати в собі силу волі? І що таке сила волі? А сила волі, це, перш за все, володіння самим собою. Нині на теренах України триває наступ сил темряви на нашу з вами волю. На волю кожного із вас! І не тільки з допомогою зброї. Тиск здійснюється всіма засобами, особливо інформаційним, використовуючи перш за все телевізію та Інтернет», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

7 липня 2023 року, в день вшанування Різдва Іоанна Предтечі Господнього, на запрошення митрофорного протоієрея Михайла Шевчука, настоятеля парафії в м. Сміла на Черкащині, яка носить ім’я цього святого, Архієпископ Афанасій очолив святкову Божественну літургію. Спільно з правлячим архієреєм служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець), настоятель парафії митрофорний протоієрей Михайло Шевчук, запрошене духовенство та диякон Михайло Шевчук.

На храмовому подвір’ї Владику Афанасія зустріли віряни з короваєм, а народний хор міського будинку культури «Заграва» вітав архієрея чудовим виконанням церковного гімну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» та патріотичними піснями. В храмі настоятель парафії підніс Архієпископу Афанасію хрест для цілування. Виголосом архієрея: «Царю небесний…» розпочалася святкова літургія.

«Насильно забрати у нас волю, тим паче просто узяти й сказати: «Будь безвільним і підкорися моїй волі», вони не в змозі, бо ми вільні люди. І ми вже пізнали, що таке бути вільним: у думанні, у мисленні, у можливостях досягнути в житті того, про що мріємо, що бажаємо, до чого прагнемо. Їм це показали Майдани. І не тільки. Тому зараз докладають всіх зусиль, щоб подавити нашу волю і щоб ми самі від неї відмовилися. А якщо їм вдасться подавити нашу волю в одному, то надалі вони підкорять нас повністю і в усьому, – сказав у повчальному слові Архієпископ Афанасій і далі зазначив: – Немає нічого небезпечнішого за уражену волю, тобто, допоки наша воля не програла, ми не можемо вважати, що програли в житті. Але, дивлячись на молодше покоління, ми бачимо, що прагнення до духовного спасіння, тобто спасіння душі, її вдосконалення з допомогою опанування Христової євангельської науки в переважної більшості відсутнє. А відсутнє тому, що відібрана сила волі, а, відповідно, відбулося й падіння. А позаяк сила волі відсутня, то відсутнє і бажання підвестися й стати на ноги, не кажучи вже про те, щоб перемагати свого внутрішнього ворога, а, відтак, і зовнішнього».

На завершення повчального слова Владика Афанасій сказав: «І все ж у нас є сила, у нас є можливість, у нас є знаряддя, але віднята воля, яка є однією із найнебезпечніших якостей людини для диявола. Чи задумувалися ви над тим, що змушує пораненого бійця знову й знову вставати? Воля! І навіть тоді, коли закінчуються всі сили й терпіння, можна все одно встати, сказавши собі – за жодних умов я не піддамся, я не здамся, і ніхто не зможе відібрати у мене моєї перемоги»!

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після Богослужіння Архієпископ Афанасій від імені Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України, вручив церковну нагороду «За жертовність і любов до України» активній вірянці, кандидату філологічних наук, члену Національних спілок журналістів і краєзнавців України, яка своїм словом активно сприяє поширенню і утвердженню Православної Церкви в Україні.

З початком російської агресії в Україну в 2014 році активні вірянки парафії згуртувалися в «Пиріжковий батальйон» і за ці роки напекли тисячі й тисячі пирогів для наших воїнів-захисників на фронті, радуючи їх домашньою випічкою. Настоятель парафії отець Михайло Шевчук вручив кожній із них шеврони «Пиріжковий батальйон».

Потім за традицією віряни і духовенство на чолі з Архієпископом Афанасієм обійшли храм хресною ходою із читанням уривків із Євангелії та окропленням храму і вірян свяченою водою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here