Архієпископ Афанасій Богослужінням вшанував пам’ять Первоверховних Апостолів Петра і Павла

«Сьогоднішня Євангелія (Мт., 16:13-19), розкриває нам розуміння самого осердя апостольського свідчення, найголовнішого, що вони сказали світові», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

12 липня 2023 року, в день вшанування пам’яті первоверховних апостолів Петра і Павла, Архієпископ Афанасій очолив святкову Божественну літургію в кафедральному Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служили секретар єпархіального управління архімандрит Антоній (Бондарець) та настоятель парафії протоієрей Олександр Горай.

«А вони нам передали розмову Ісуса Христа з учнями. Він запитав їх: «За кого Мене вважають люди»? Одні сказали, що за Іоанна, інші, що за Іллю, який з’явився на землі, а ще інші, що за Єремію чи когось із пророків, – сказав, продовжуючи повчальне слово Архієпископ Афанасій. – А коли Спаситель, звернувшись до них, запитав: А ви за кого Мене вважаєте?», то це було найголовніше запитання до апостолів. Чому? А тому, що вони вже перебували певний час поряд із Спасителем, чули Його повчання, бачили чуда, які Він звершував, були свідками Його необмеженої духовної сили. І питання стояло в тому, чи сприйняли вони Його за Спасителя, чи зрозуміло Його місію… І лише Петро відповів: «Ти – Христос, Син Бога живого».

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here