У Єрусалимський патріархат прийняли митрополита з Олександрійської церкви

0
376
Митрополит Іоаким. Фото jp-newsgate.net
Митрополит Іоаким. Фото jp-newsgate.net
Митрополит Іоаким. Фото jp-newsgate.net

Синод православної церкви Єрусалимського патріархату затвердив прийняття до переліку архієреїв колишнього митрополита Замбійського Іоакима. Відповідне рішення було ухвалене 2 грудня, повідомляє офіційний інформаційний сайт Єрусалимського патріархату.

Перехід архієрея відбувся у відповідності до канонів і правил церкви. Керівний орган «поставив печатку під процедурою зарахування до Святогробської Братії колишнього митрополита Замбійського Іоакима, який отримав канонічний відпуст з Олександрійського патріархату, даючи йому звання митрополита Єленопольского».

Крім того, синод ухвалив низку кадрових рішень. Зокрема щодо членства в синоді архімандрита Матфея, призначення викладачем Патріаршої школі Святого Сіону ієромонаха Єфросинія, очолення архімандритом Нифоном церковного суду першої інстанції Єрусалиму та уділення священичих свячень дияконам Онуфрію з гори Сарандарій та Псари з Амману. Диякона Синезія, який самочинно залишив братію, вирішено позбавити сану та зарахувати до мирян.

Довідка. Митрополит Іоаким (Кондовас) – уродженець Греції, вихованець богословського факультету Афінського університету. Дияконську хіротонію прийняв у 1986 р., ієрейську – в 1993 р., служив у храмах Греції. У 1996 р. перейшов до клиру Олександрійського патріархату, служив у Ефіопії та Еритреї. У 1999 р. був призначений головним секретарем Священного Синоду церкви. У 2003 році обраний на єпископа Замбії та рукоположений у кафедральному патріаршому соборі. З 2009 р. став митрополитом та екзархом Центральної Африки. Активно займався місіонерською діяльністю, будував храми, лікарні, притулки і школи. У 2015 році вийшов на спокій за власним бажанням та взявся викладати у Патріаршій школі Святого Сіону в Єрусалимі. Філолог, має вчений ступінь з англійської мови, вільно володіє арабською.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here