Архієпископ Афанасій звершив освячення храму в смт. Лисянка на Черкащині

«Нині важко будувати храми, бо не завжди знаходяться благодійники, які вкладають свої кошти в будівництво. І храми будуються часто багато й багато років. А у вас знайшлися такі благодійники ледь не по всій Україні. І вийшло так, як у прислів’ї: «З миру по нитці – бідному сорочка». А ще велика вдячність тим, хто вклав свій труд – кожен у міру своїх можливостей, бо копати фундамент і закладати його, підносити цеглу чи бетон муляру, тим паче, маючи вже чималий вік, – це таки труд і ви на нього відгукувалися», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

2 жовтня 2022 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, здійснив чин освячення храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці в смт. Лисянка на Черкащині та очолив Божественну літургію.

Біля входу до храму Його Високопреосвященство зустріли діти з короваєм і квітами, а в храмі протоієрей Іван Мазур підніс хрест для цілування.

Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Іван Мазур, настоятель парафії, та запрошені священики – митрофорні протоієреї Андрій Буць (м. Черкаси) та Степан Драбик (смт. Тальне), протоієреї Олександр Горай (м. Полтава), Ярослав Лемеха (с. Медвин) та Богдан Федчишин (с. Шевченкове), диякон Михайло Драбик.

«Господь не забуде нікого – ні того, хто прийшов на працю у виноградник ранньої години, ні того, хто прийшов пізньої, бо ніяка свята справа не залишається Ним забутою. І доки стоятиме цей храм, доки в ньому підноситимуться молитви і звершуватимуться Богослужіння, цей храм завжди буде молільником до Бога за всіх, хто потрудився на його зведенні, – сказав Архієпископ Афанасій під час проповіді. – Храм наче б як говоритиме: «Господи, я появився на світ ще й тому, що в мене вклали навіть останню лепту, слабкими руками піднесли будівничому цеглину, але й вона лягла в основу, на якій я стою. Але храм стоїть не тільки на фундаменті матеріальному, а, перш за все, на фундаменті духовному. І тепер ви і всі жителі Лисянки матимуть можливість молитися рідною мовою у такому чудовому новозбудованому храмі».

Під час Богослужіння Архієпископ Афанасій, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, звів до сану протоієрея отця Івана Мазура – настоятеля парафії. Крім того, Владика звернувся з особливим проханням до Господа за визволення України від російських загарбників.

Після завершення урочистої Божественної літургії Архієпископ Афанасій привітав громаду і настоятеля зі знаменною подією та вручив нагороди жертводавцям і меценатам за великий вклад у будівництво храму, відзначивши їх митрополичими Благословенними грамотами з відзнакою та єпархіальними грамотами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here