Архієпископ Афанасій звершив освячення храму в с. Бужанка на Черкащині

«Сьогодні звершилося небесне дійство – освячення престолу Божого і храму. Це дійство сягає своєю основою у Царство Небесне, але належить і царству земному, до якого належимо всі ми, хто тут долає свій земний шлях. І не просто йде ним, у поті свого чола здобуваючи хліб щоденний, а й трудиться над здобуванням хліба насущного – спасіння в життя вічне», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

30 вересня 2022 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, здійснив чин освячення храму на честь мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії в с. Бужанка на Лисянщині Черкаської області та очолив Божественну літургію.

Біля входу до храму Його Високопреосвященство зустріли діти з короваєм і квітами.

Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, ієрей Іван Мазур, настоятель парафії, та запрошені священики – митрофорний протоієрей Михайло Шевчук (м. Сміла), протоієреї Олександр Горай (м. Полтава), Сергій Грубий (с. Соколівочка), Ярослав Лемеха (с. Медвин) та Богдан Федчишин (с. Шевченкове).

«Тіло належить землі, а душа – небу, тому світу, в якому перебуває наш Господь. І храми Божі є тими місцями, де відбувається єднання землі і неба, де небо і земля зливаються в одне ціле. У храмі Божому нас чекає таємнича зустріч із самим Богом. А це означає, що життя наше повинне стати таким, щоб ми, за словами апостола Павла, стали храмом Божим», – сказав Архієпископ Афанасій під час проповіді.

Свою проповідь Владика Афанасій присвятив святим мученицям Вірі, Надії, Любові та матері їхній Софії, а також значенню храму Божого в житті православного християнина.

Під час Богослужіння владика Афанасій звернувся з особливим проханням до Господа за визволення України від російських загарбників.

Після завершення урочистої Божественної літургії Архієпископ Афанасій привітав громаду і настоятеля із знаменною подією та вручив нагороди жертводавцям і меценатам за великий вклад у будівництво храму, відзначивши їх церковними нагородами – орденами, медалями та Благословенним грамотами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here