Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 17-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Одною з дуже притаманних рис української культури, нашого національного спадку і гордості, яким український народ прославився на цілий світ, була, є і має бути особлива культура праці. Наші з вами батьки і прадіди розуміли, що праця людських рук є святим ділом, яке потрібне не тільки для того, щоб заробити собі на хліб насущний», – АФАНАСІЙ, Архієпископ Харківський і Полтавський.

9 жовтня 2022 року Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, очолив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії і благочинний Полтавського району.

«Праця завжди розумілася, як один із просторів спілкування між людиною і Богом. Наші предки добре зрозуміли слова апостола Павла, який казав: «Хто не працює – хай і не їсть». Відчуваючи сакральність людської праці, наші прадіди завжди починали працю молитвою, а закінчуючи робочий день: чи то на полі, чи при тих чи інших верстатах, молитвою дякували Господу Богу за те діло, яке вони в Його імені могли звершити, сказав зокрема у проповіді Архієпископ Афанасій. – Але яким є зміст людської праці, що означає для християнина «працювати», як ми повинні приймати і шанувати працю людських рук сьогодні? На мою думку, в надзвичайно глибокий спосіб нам на це сьогодні відповідає євангеліст Лука».

Після відпусту віряни мали можливість прикластися до мощів сорока п’яти святих отців Церкви.

Цього ж дня була велика радість – повернувшись додому із передової в кількаденну відпустку, до храму завітав воїн ЗСУ, оборонець землі української від москвинських загарбників Роман Ландар – духовне чадо владики Афанасія. Він причастився святих Христових Таїн, а після Богослужіння підніс владиці квіти й торт. Архієпископ Афанасій благословив воїну Роману прапор із зображенням Нерукотворного образу Ісуса Христа, намальованого волонтером Зоєю Воронянською. Воїн Роман також розповів присутнім у храмі про бойові будні на фронті, про мужність українських воїнів, які не шкодують своїх життів заради Батьківщини. Потім у трапезній храму пили чай із тортом та обмінювалися думками про війну. Архієпископ Афанасій благословив воїна Романа на ратні подвиги та захист під Покровом Пресвятої Богородиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here