Архієпископ Афанасій очолив святкове богослужіння Різдва Христового

«Вже більше двох тисяч років Христос духовно народжується й увіходить у наші серця, преображаючи їх і народжуючи в життя вічне. Тож віра наша нехай навчає нас посеред житейських негараздів берегти в серцях своїх цю велику радість, про яку в Євангелії сказано, що ніхто її не відніме від нас (Ін., 12:22), – АФАНАСІЙ, архієпископ Харківський і Полтавський.

7 січня 2021 року, в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, високопреосвященний Афанасій, архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святкову Божественну літургію в кафедральному Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм

 

служили ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального

управління, та протоієрей Олександр Горай, настоятель парафії, благочинний Полтавської області.

«Святкуючи нині Різдво Христове, ми свідчимо, що Він один і той самий в усі часи й віки, і так само знаємо, що з тієї ночі, коли засяяла зоря над Віфлеємом, «Світло в темряві світить і темрява не оповила його» (Ін., 1:5). Ми також свідчимо, що наш український православний народ несе це світло любові Божої у своїх душах і серцях, і тому темрява світу цього, що намагається поглинути нас у свою нелюбов, отримує нищівну поразку. І все ж, ще всілякі лиха відвідують нашу Вітчизну, наші оселі й родини. Нам дуже важко – вседозволеність, алкоголізм і наркоманія, корупція і злочинність та інші негаразди, що тяжко уразили суспільство, розтлівають душу народу. Кожен запитує – де вихід і де спасіння, наче забуває слова Спасителя, якими керувалися наші прадіди: «Не лякайся, тільки віруй!» (Мк., 5:36) – із Різдвяного послання архієпископа Афанасія, зачитаного під час богослужіння.

Після запричасного стиха архієпископ Афанасій виголосив Різдвяне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних Православної Церкви України.

Коли закінчилася літургії, парафіяльний хор у чудовому виконанні заспівав колядки, а владика Афанасій роздав дітям різдвяні солодкі подарунки, після чого звершив помазання вірян святим єлеєм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here