Архієпископ Афанасій очолив богослужіння Собору пресвятої Богородиці

«Сьогодні ми з вами вшановуємо Матір Божу, ту Жінку, без Якої не зійшла б на землю вселенська радість – Син Божий, Господь наш і Спаситель. І хоч сьогодні небо плаче через наші гріхи, що у стократ примножилися, але ми знаємо, що як зійшло на землю Сонце Правди – Христос, оживотворивши людські душі, так зійде завтра вранці й сонце, яке дає життя всякому творінню на землі», – АФАНАСІЙ (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський ПЦУ.

8 січня 2021 року, другого дня Різдва Христового, коли Церква вшановує Собор Пресвятої Богородиці, архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському кафедральному храмі м. Полтави. Спільно з правлячим архієреєм служив ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління.

«Сьогоднішнє свято родинне – ми вшановуємо найближчих родичів Божої Матері, які зібралися навколо Неї, що були, беззаперечно і земними родичами Немовляти Ісуса. Це була сім’я не тільки за світським мірками, а й за духовним наповненням, передавши й до наших часів саме таке відчуття й розуміння нашої родинності. Ніколи не варто забувати, що сім’я – то колиска, в якій не просто народжуються діти, а й виховуються у міру людини мислячої, здатної робити світ кращим, гармонійним, – сказав архієпископ Афанасій у своєму повчальному слові. – Сім’я будується на любові. А життя в любові – це подвиг, міцність якого постійно випробовується. Людина у вірі, перебуваючи в лоні Церкви під покровом Божої Матері, перебуває і в Її любові, яка захищає родину і зміцнює любов поміж членами родини. Але часто сім’я руйнується, не витримавши життєвих випробувань, у ній зникає любов, сім’я розпадається. А яким може бути виховання на руїнах? Ось і маємо біду – руйнується інститут родини, сім’ї. Тому любов Божої Матері до свого Сина як ніколи стає прикладом берегині сімейного вогнища, від якого гріють свої серця усі рідні. Її серце не стало жорстким, незважаючи ні на які страждання. У своєму серці Вона по сльозині складала скорботи й печалі, а віддавала Своєму Сину й оточуючим любов.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Після літургії архієпископ Афанасій освятив прапор із зображенням архістратига Михаїла, а також ікону Покрови Пресвятої Богородиці у виконанні полтавки Зої Воронянської. Найближчим часом вона їх доставить бійцям, які захищають нашу Батьківщину в зоні ООС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here