У Єрусалимі на знак протесту закрили храм Воскресіння Христового

0
453

Храм Воскресіння Христового, відомий у західному світі, як Храм Гробу Господнього, відтепер закритий для паломників на невизначений час. Це стало наслідком конфлікту між християнськими спільнотами краю та владою держави Ізраїль.

Офіційний сайт Єрусалимського патріархату в неділю Торжества Православ’я, 25 лютого, оприлюднив заяву керівників трьох церковних структур із цього приводу. В ній обґрунтовуються мотиви рішення про закриття храму, в котрому розташовано місце Розп’яття Христового (Голгофа, другий поверх храму) та печера-могила, котра стала місцем Воскресіння Господнього (кувуклія). Храмом здавна володіють православний Єрусалимський патріархат, францисканська кустодія Святої Землі (римо-католики) та Вірменська апостольська церква. Наводимо текст заяви повністю:

Ми, Глави Церков, що відповідальні за Пресвятий Гріб і статус-кво, керуючі різними Святими Місцями в Єрусалимі – Греко-Православний Патріархат, Кустодія Святої Землі і Вірменський Патріархат, з великою стурбованістю стежимо за систематичною кампанією проти Церков і Християнської громади в Святій Землі, що є грубим порушенням існуючого статусу-кво.

Останнім часом ця систематична і образлива кампанія досягла безпрецедентного рівня, оскільки муніципалітет Єрусалиму видав скандальні повідомлення про збори і розпорядження про конфіскацію церковних активів, майна і банківських рахунків через можливі борги і штрафні муніципальні податки. Це крок, що суперечить історичному положенню Церков в Святому Граді Єрусалимі і їхнім стосункам з цивільною владою. Ці дії порушують існуючі угоди і міжнародні зобов’язання, що гарантують права і привілеї Церков, є спробою послабити християнську присутність в Єрусалимі. Найбільшими жертвами в цьому є ті збіднілі сім’ї, які залишаться без їжі і житла, і також діти, які не зможуть вчитися в школі.

Систематична кампанія по боротьбі з Церквами і християнами тепер досягає свого піку, в той час як висувається дискримінаційний і расистський законопроект, який націлений виключно на майно Християнської громади в Святій Землі. Цей огидний законопроект буде просунутий сьогодні на засіданні комітету міністрів. Якщо він буде схвалений, то це зробить можливою експропріацію земель Церков. Це нагадує нам все закони аналогічного характеру, які були прийняті проти євреїв в темні епохи в Європі.

Ця систематична і безпрецедентна атака на Християн в Святій Землі жорстоко порушує найелементарніші, стародавні і суверенні права, нехтуючи тонку тканину відносин між Християнської громадою і владою впродовж кількох десятиліть.

Тому, посилаючись на заяву Патріархів і Глав місцевих Церков в Єрусалимі від 14 лютого 2018 року і на їх попередню заяву від вересня 2017 року, в якості засобу протесту, ми вирішили зробити цей безпрецедентний крок – закрити Пресвятий Храм Гробу Господнього.

Разом з усіма Главами Церков в Святій Землі ми стоїмо єдині, тверді і рішучі в захисті наших прав і нашого майна.

Нехай Святий Дух відповість на наші молитви і принесе вирішення цього кризового історичного моменту в нашому Святому Граді.

Феофіл III Патріарх Єрусалимський
Франциско Паттон Кустод Святої Землі
Нурхан Манукян Вірменський Патріарх Єрусалима

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here