Архієпископ Афанасій звершив Богослужіння 36-ої Неділі після П’ятидесятниці

«Ханаанка, яка підійшла до Христа, благаючи зцілити її доньку, була язичницею, а євреї вірили в Бога Єдиного і не спілкувалися з поганами. А це говорить, що вона в Ньому бачила те, чого не бачила в інших. Відчула серцем те, що вселило їй довіру і зняло страх», – Архієпископ АФАНАСІЙ (Шкурупій).

11 лютого 2024 року, 36-ої Неділі після П’ятидесятниці, Високопреосвященний Афанасій, Архієпископ Харківський і Полтавський, звершив святу Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі м. Полтави. Спільно з архієреєм служили архімандрит Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Олександр Горай, настоятель храму.

«Вона звернулася до Христа зі словами: «Ісусе, сину Давидів!». Її звернення до Нього ще не було сповідуванням віри у Христа, як Сина Божого, але в Того, хто народився від царюючої гілки Давида, з якої повинен народитися Спаситель світу: «Ісусе, Сину Давидів, помилуй мою доньку, бо вона біснується, – наголосив у своїй проповіді Архієпископ Афанасій. – І Спаситель, випробувавши її віру, відповів: «Жінко, твоя віра велика. Хай буде за бажанням твоїм».  

За Богослужінням молилися за українських воїнів, захисників рідної землі, а також виголошувалися прохання про перемогу наших збройних сил над російським агресором. Після Потрійної єктенії Владика Афанасій виголосив молитву «В час нашестя ворогів».

Після літургії Архієпископ Афанасій привітав із днем народження послушника Ігоря Теницького та благословив його іконою апостола Андрія Первозваного.